Alessandro Sabattini / Getty Images
PRVI GOLOVI ZA RIMLJANE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. ožujak 2020. 19:50

Na Sardegna Areni dvoboj 26. kola Serie A između Cagliarija i Rome završio je s 4:3 za goste iz Rima.

Poveli su domaći nogometaši u 28. minuti kada je Joao Pedro prekrasnim 'lobom' matirao vratara Rome, a izjednačujući pogodak postigao je bivši Vatreni Nikola Kalinić (koji je dobio priliku od prve minute umjesto Edina Džeke) samo minutu kasnije.

Centrirao je Kolarov s lijeve strane, branič Cagliarija Pellegrini reagirao je očajno i lopta se odbila od njega, a Kalinić je iskoristio taj 'poklon' i glavom s pet metara zatresao mrežu. Hrvatskom napadaču ovo je prvi ligaški start od listopada prošle godine i prvi gol računajući sva ovosezonska natjecanja.

Drugi gol Kalinić je zabio u 41. minuti nakon sjajne akcije nogometaša Rome. Armenski veznjak Henrikh Mkhitaryan probio se u šesnaesterac iz drugog plana te idealno poslužio hrvatskog napadača koji rutinski pogađa mrežu za preokret na Sardegna Areni.

Za 3:1 vodstvo Rome u 64. minuti je zabio Justin Kluivert na asistenciju Nikole Kalinića, a na 3:2 je smanjio Gaston Pereiro u 76. Dva gola prednosti za Romu u 81. minuti vraća Kolarov, a u 89. Joao Pedro trese mrežu za 4:3.

Spomenimo i da je u momčadi Cagliarija od prve minute igrao hrvatski reprezentativac Marko Rog koji je zamijenjen u 90., dok je Kalinić odigrao čitav susret.

REZULTATI 26. KOLA,

Subota:

Lazio - Bologna 2-0 (Luis Alberto 18, Correa 21)

Napoli - Torino 2-1 (Manolas 19, Di Lorenzo 82 / Edera 90+1)

Nedjelja:

Lecce - Atalanta 2-7 (Saponara 29, Donati 40 / Donati 17-ag, Zapata 22, 55, 62, Iličić 47, Muriel 90, Malinovski 90+2)

Cagliari - Roma 3-4 (Joao Pedro 28, 89, Pereiro 75 / Kalinić 29, 41, Kluivert 64, Kolarov 81)