REUTERS
TUŽNI SPEKTAKL

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. ožujak 2018. 16:16

Dirljive scene stižu nam sa stadiona Artemio Franchi u Firenci.

Fiorentina je danas teškom mukom s 1:0 svladala posljednjeplasirani Benevento pogotkom Vitora Huga iz 25. minute, ali pobjeda domaćina najmanje je bitna stvar i događaj s ove utakmice.

Naime, igrači i stručni stožer Fiorentine na teren su izašli u dresovima s brojem 13 i time u svojoj prvoj utakmici nakon tragične smrti Davidea Astorija odali počast svom preminulom kapetanu.

Na prepunim tribinama vladala je tuga, a umjesto minute šutnje puštena je pjesma 'Le rondini' talijanskog muzičara Lucija Dalle, inače omiljena pjesma njihovog voljenog kapetana.

Utakmicu je obilježila i 13. minuta kada je tribine ukrasila impresivna koreografija...

Naglasimo i kako je Astorijevu kapetansku vrpcu danas preuzeo hrvatski reprezentativac i od sada novi kapetan Fiorentine - Milan Badelj.