MIGUEL MEDINA
KIKS JUVENTUSA

Pitanje pobjednika riješio je neuništivi Zlatan Ibrahimović s dva pogotka
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 17. listopad 2020. 20:16

INTER - MILAN 1:2 (0:1 – Ibrahimović (13), 0:2 – Ibrahimović (16), 1:2 – Lukaku (29).

MILANO – Giuseppe Meazza. Gledatelja 1.000. Sudac: Maurizio Mariani.

INTER (3-5-2): Handanović – D'Ambrosio, De Vrij, Kolarov – Hakimi, Barella, Brozović (od 68. Eriksen), Vidal (od 84. Sanchez), Perišić – Lukaku, Martinez.

MILAN (4-2-3-1): Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Bennacer, Kessie (od 87. Tonali) – Saelemaekers (od 62. Castillejo), Calhanoglu, Leao (od 62. Krunić) – Ibrahimović.

ŽUTI KARTONI: Kjaer (22), Kessie (45), Ibrahimović (60), Brozović (64), Vidal (69), Hakimi (83).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izostala je uobičajena navijačka kulisa milanskog derbija, na tribine je moglo tek tisuću gledatelja, no zato je na terenu bilo vrlo uzbudljivo i to već od rane faze utakmice. Pitanje pobjednika riješio je neuništivi Zlatan Ibrahimović s dva pogotka. Nedavno se oporavio od koronavirusa, a sad je sredio Inter u Derbyju della Madonnina.

Nije krenulo dobro za Inter, koji je nastupio bez nekolicine prvotimaca koji su na testiranju bili pozitivni na Covid-19. Već u 11. minuti Calhanoglu je fino uposlio Ibrahimovića koji je pobjegao Kolarovu, a srpski je reprezentativni branič napravio prekršaj za kazneni udarac. Zlatan je preuzeo odgovornost, a Handanović je obranio njegov udarac. Međutim, švedski je veteran bio prvi na odbijenoj lopti te ju je spremio u mrežu za rano vodstvo Rossonera.

Golove možete pogledati OVDJE.

Bio je to 25. obranjeni jedanaesterac slovenskog vratara u Serie A čime je postao novi rekorder, no na kraju Handanović baš i nije imao razloga za veselje. Raspoloženje mu se dodatno pogoršalo tri minute kasnije, nakon što je Ibrahimović i drugi put poentirao. Leao je prošao po lijevoj strani i na drugoj vratnici pronašao usamljenog Ibru kojem iz blizine nije bilo teško zatresti mrežu za 0:2. Bio je to Ibrahimovićev 136. gol u talijanskom prvenstvu, čime se izjednačio s Cirom Immobileom.

Nerazzurri su se vratili u igru u 29. minuti. Kolarov je pronašao Ivana Perišića na lijevoj strani kaznenog prostora Milana, a hrvatski reprezentativac je fino asistirao Romeluu Lukakuu koji je smanjio na 1:2. Pet minuta kasnije pokušao je belgijski napadač uzvratiti Perišiću asistencijom, ali je njegova lopta bila prejaka i prilika je propala. Potkraj poluvremena tukao je Martinez, Donnarumma se nije dao iznenaditi. U sudačkoj nadoknadi prije odmora Brozović je fino ubacio iz kuta, no Lukaku je glavom poslao loptu malo pokraj vratiju.

Inter u nastavku nije uspio doći do izjednačenja, mreže se više nisu tresle iako je Conteova momčad stvorila nekoliko izglednih prilika. Hakimi je u 60. minuti glavom promašio okvir vratiju, u 72. je Krunić na drugoj strani tukao pokraj gola.

Ponadali su se Interovi navijači povratku u susret u 73. minuti kad je sudac Mariani pokazao na bijelu točku nakon što je Donnarumma pred vratima Milana srušio Lukakua. Međutim, VAR je javio da je akciji prethodilo zaleđe Interovog centarfora. U samoj završnici još tri prijetnje nominalnog domaćina.

Perišić je slabo tukao glavom, potom je Lukaku nakon duplog pasa s Martinezom slabo zahvatio loptu na pet metara. U šestoj, posljednjoj minuti sudačke nadoknade pokušao je Lukaku petom s pet metara, ali je Donnarumma bio dobro postavljen i to je bilo to. Milan je ovom pobjedom gradskom rivalu pobjegao na pet bodova razlike...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva novak u Serie A Crotone je uspio na svom terenu osvojiti bod odigravši 1-1 (1-1) protiv prvaka Juventusa.

Crotone je poveo golom Simyja iz kaznenog udarca u 12. minuti, a na 1-1 poravnao je Morata u 21. na dodavanje najnovijeg pojačanje Juventusa Federica Chiese.

No, Chiesa ipak neće po dobrom pamtiti debi u drrsu Juventusa jer je u 60. minuti isključen zbog jednog neopreznog starta. Juventus je i s igračem manje umalo ipak stigao do tri boda, Morata je u 76. minuti još jednom zatresao mrežu nakon lijepe akcije Cuadrada, no nakon duge provjere VAR-a procijenjeno je da je Kolumbijac na početku akcije bio u zaleđu.

Juventus je tako četvrti na ljestvici s osam bodova, koliko ima i treći Napoli, četiri boda više ima vodeći Milan, a jedan više druga Atalanta. Crotoneu je ovo prvi bod u sezoni te je sada 18. Bez bodova su još Torino i Udinese.