SCREENSHOT Screenshot
U MANIRI NAŠEG MAESTRA

Samardžić je upisao i asistenciju, a utakmicu je završio kao daleko najbolje ocijenjeni pojedinac
Piše: Robert KrnjićObjavljeno: 23. travanj 2023. 17:05

U 31. kolu Serie A Udinese je na svom terenu pobijedio Cremonese s visokih 3:0, a prvo ime susreta definitivno je Lazar Samardžić. Srpski ofenzivni veznjak zabio je prvi gol i namjestio drugi, a posebno je impresivan način na koji je zatresao mrežu na samom otvaranju utakmice.

Samardžić je, naime, u drugoj minuti susreta, primio loptu od Slovenca Sandija Lovrića na nekih 20-ak metara od gola, napravio korak naprijed, a potom, vanjskim dijelom lijeve kopačke, u maniri Luke Modrića, fatastično pogodio desni donji kut Carnesecchijevih vrata za 1-0 Udinesea.

Samardžićev pogodak pogledajte OVDJE.

Valja istaknuti kako je Samrdžić u reprezentaciji Srbije najavljen kao naslednik Dušana Tadića, a sada je pokazao zbog čega se od njega očekuju velike stvari.

Sredinom prvog poluvremena, 21-godišnji Srbin rođen u Berlinu asistirao je Nehuenu Perezu za 2-0, a utakmicu je završio kao daleko najbolje ocijenjeni igrač susreta (ocjena 8,9) sa 100 posto uspješnih dodavanja (38/38), te 100 posto točnih dugih lopti (6/6) i centaršuteva (4/4).

25. travanj 2024 07:47