Dušan Vlahović

ALBERTO PIZZOLI Afp
SERIE A

Torinski sastav uspio je izdržati sve prijetnje domaćih u nastavku i osvojiti teška tri boda.
Piše: HINAObjavljeno: 26. veljača 2022. 20:38

U 27. kolu Talijanske lige Juventus je s 3-2 slavio kod Empolija, dok su posljednjeplasirana Salernitana i Bologna odigrali 1-1.

Juventus je pobjedom u Toskani ostao u konkurenciji za naslov i sada ima sedam bodova manje od Milana.

Juventus je poveo u 32. minuti golom Mosiea Keana, a Empoli je izjednačio u 40. minuti preko Poljaka Szymona Zurkowskog.No, u drugoj minuti prvog poluvremena Dušan Vlahović je zabio za 2-1, a srpski igrač je sve ponovio u 66. minuti, što je bio njegov 20. pogodak u sezoni, čime je postao najbolji strijelac lige.

Empoli se vratio u igru ​​u 76. minuti, kada je Andrea La Mantia zabio za 2:3, no to je bilo sve što su domaći uspjeli.

Juve je četvrti, a Empoli 13.

Bologna je povela preko Austrijanca Marka Arnautovića (43), a Salernitanu je portaza spasio Nadir Zortee (73).

U dvoboju 27. kola Talijanske lige Sassuolo je na svom travnjaku porazio Fiorentinu s 2-1.

Sassuolo je do pobjede došao golom Francuza Defrela u 94. minuti sudačke nadoknade, kada je glavom zabio savršeno dodavanje Berardija. Domaći su poveli u 16. minuti golom Bjelokoščanina Traorea, a pobjeda se činila izvjesnom kada je igrač gostiju Bounaventura u 79. minuti dobio crveni karton. Ipak, Fiorentina je stigla poravnati golom Brazilca Cabrala dvije minute prije kraja.

Sassuolo je pobjedom skočio na deseti mjesto s 36 bodova, dok je momčad iz Firence ostala sedma s 42 boda.

23. travanj 2024 09:02