screenshot
NIJE BILO DOVOLJNO

Cagliariju je ovo drugi put ove sezone da u sudačkoj nadoknadi zabija dva gola i poraz preokreće u pobjedu
Piše: HinaObjavljeno: 11. prosinac 2023. 22:56

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Martin Erlić bio je strijelac za Sassoulo u 15. kolu talijanskog nogometnog prvenstva, ali njegova je momčad na dramatičan način na kraju izgubila na gostovanju kod Cagliarija sa 1-2 (1-0).

Erlić je doveo Sassuolo u vodstvo u 7. minuti kada je bio najviši u skoku pred domaćim vratima te glavom u mrežu skrenuo udarac iz kuta Laurentiea.

Taj je rezultat vrjedio sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena iako je Sassoulo od 62. minute bio s igračem manje jer je isključen Tressoldi. A tada je uslijedila nevjerojatna drama, u 90. minuti Bajrami je postigao gol za Sassouolo koji je poništen pregledom VAR-a jer je nesuđeni asistent Volpato bio u milimetarskom zaleđu, da bi Cagliari "uskrsnuo" i golovima Lapadule u četvrtoj te Pavolettija u devetoj minuti nadoknade kreirao nesvakidašnji preokret.

POGODAK ERLIĆA POGLEDAJTE OVDJE

Cagliariju je ovo drugi put ove sezone kako na svom terenu u sudačkoj nadoknadi zabija dva gola i poraz preokreće u pobjedu, isto se dogodilo i prije mjesec i pol dana protiv Frosinonea.

Erlić je odigrao čitav susret za Sassuolo koji je ostao 15. sa 15 bodova, koliko ima i 14. Genoa, dok je Cagliari "isplivao" iz zone ispadanja, sada je 16. sa 13 bodova.

Ranije u ponedjeljak je Marin Pongračić odigrao čitav susret za Lecce koji je protiv izravnog suparnika za ostanak u Serie A Empolija odigrao 1-1 (0-0). Lecce je poveo golom Bande (64) nakon velike pogreške vratara Berishe kojemu je lopta prošla kroz ruke i kroz noge, a najneefikasnija momčad prvenstva Empoli do poravnanja je također došla uz velik dozu sreće jer je ubačaj Cambiaghija pogodio u koljeno braniča gostiju Rafiju (72-ag) te od grede završio u mreži.

Lecce je 13. sa 17 bodova, dok je Empoli 18. sa 12 bodova, koliko ima i 17. Udinese.

Španjolska: Dva remij

Obje utakmice 16. kola španjolskog prvenstva igrane u ponedjeljak zavrile su podjelom bodova, Granada i Athletic su u nastavku u nedjelju prekinutog susreta igrali 1-1, a Rayo Vallecano i Celta su završili svoj susret kako su i počeli.

U dvoboju u Granadi, koji je u nedjelju prekinut u 17. minuti zbog smrti gledatelja na tribinama kod vodstva Athletica od 1-0, Granada je poravnala nesretnim autogolom De Galarraete (55-ag).

Athletic je sad apeti sa 29 bodova, koliko ima i šest Real Sociedad, dok je Granada predzadnja s osam bodova.

Rayo je s ovim bodom 10. sa 20 bodova, a Celta 18. sa 10.

Vodi Girona sa 41 bodom, drugi Real Madrid ima 39.

REZULTATI 16. KOLA,
Getafe - Valencia 1-0 (Mayoral 87)
Subota:
Alaves - Las Palmas 0-1 (Rodriguez 31)
Betis - Real M. 1-1 (Ruibal 66/Bellingham 53)
Villarreal - Real S. 0-3 (Merino 38, Zubimendi 41, Kubo 45+4)
Mallorca - Sevilla 1-0 (Larin 11)

Nedjelja:
Atletico - Almeria 2-1 (Morata 17, Correa 22/Baptistao 62)
Cadiz - Osasuna 1-1 (Marti 19/Budimir 70-11m)
Barcelona - Girona 2-4 (Lewandowski 19, Gundogan 90+2/Dovbik 12, Gutierrez 40, Valery 80, Stuani 90+5)