LAPRESSE/DDP USA/PROFIMEDIA Lapresse/ddp Usa/profimedia
PRESUDILA JE MAJSTORICA

Vratar Hellas Verone Lorenzo Montipo skinuo je jedanaesterac i praktički zaključao svoj gol
Piše: Tomislav DragobratovićObjavljeno: 11. lipanj 2023. 22:54

Ludu utakmicu odigrali su Spezia i Verona u majstorici za ostanak u najvišem rangu talijanskog prvenstva. Utakmica odigrana u Sassuolu na kraju je završila na strani službenog gosta Verone, koja je slavila rezultatom 3-1.

Goste je u vodstvo već u petoj minuti utakmice doveo Davide Faraoni, da bi samo deset minuta kasnije na semaforu stajalo 1-1, zahvaljujući velškom reprezentativcu Ethanu Ampaduu. ‘Gosti‘ su u stilu zaključili prvo poluvrijeme s dva brza pogotka Cyrila Ngongea, te se na poluvrijeme otišlo s ispalo se konačnih 3-1.

U drugom poluvremenu uslijedio je pravi kaos pred golom Verone. Spezia je konstantno pritiskala, a plodove svojeg rada dočekali su u 68. minuti, kada je jedna duga lopta u šesnaesterac Verone završila na nogama Eldora Shomurodova, koji je postavio nogu i skrenuo loptu prema mreži. Tada se u stilu Luisa Suareza na Svjetskom prvenstvu protiv Gane ukazao strijelac prvog pogotka Davide Faraoni i rukom iščupao loptu prije nego što je završila u mreži.

Faraoni je dobio izravan crveni karton, a njegov rizik se pokazao itekako uspješnim nakon što je vratar Verone Lorenzo Montipò obranio jedanaesterac M‘Balu Nzoli.

Herojski potez možete pogledati OVDJE.

Do kraja utakmice Montipò se istaknuo s još par herojskih obrana i osigurao svojoj momčadi ostanak u ligi.

Ranije su Frosinone i Genoa ostvarili promociju u Serie A, dok su Sampdoria i Cremonese izgubili prvoligaški status.

Povratak u prvi rang osigurali su i nogometaši Cagliarija koji su u uzvratnoj utakmici baraža pobijedili Bari s 1-0.

02. svibanj 2024 16:12