BEZ IZNENAĐENJA

Shaarawy pogodio za slavlje Milana, pobjeda Napolija, golijade u Genoi i Bologni

Piše: HinaObjavljeno: 27. siječanj 2013. 16:00

Nogometaši Napolija pobijedili su u susretu 22. kola na gostovanju Parmu 2:1 približivši se vodećem Juventusu na tri boda zaostatka. Golove za Napoli postigli su Marek Hamšik (20) i vodeći strijelac lige Edison Cavani (85) kojem je to bio 17. pogodak ove sezone, dok je strijelac za Parmu bio je Sansone u 74. minuti.

Uspješan je bio i Milan pobijedivši u Bergamu Atalantu 1:0. Pogodak odluke postigao je Stephan El Shaarawy u 29. minuti. Trijumf 'Rossonera' olakšalo je isključenje Davida Brivija u 59. minuti. Za Atalantu je posljednjih deset minuta zaigrao hrvatski nogometaš Igor Budan koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Palerma.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je Sampdorija deklasiravši Pescaru 6:0, uz četiri gola Maura Icardija. Za goste je od 53. minute zaigrao Ante Vukušić.

U prvom nedjeljnom susretu Bologna i Roma su na stadionu Renato Dall'Ara odigrali bez pobjednika 3:3. Roma je vodila 1:0 i 2:1, dok je Bologna imala prednost 3:2, no na koncu je završilo bez pobjednika. Strijelci za Bolognu bili su Alberto Gilardino (17), Manolo Gabbiadini (26) i Cristian Pasquato (54), dok su strijelci za Romu bili Alessandro Florenzi (9), Pablo Osvaldo (18) i Panagiotis Tachtsidis (74).

Riccardo Meggiorini je ove nedjelje igrao osamnaestu utakmicu sezone za Torino. I tek je na San Siru postigao prve pogotke (dva) koji su bili dovoljni Torinu za bod kod Intera (2-2).

U pitanju je bila utakmica 22. kola Serije A, a Torino se potvrdio kao "majstor remija". Bio je to Torinov jubilarni deseti neodlučeni rezultat sezone, te je po tome rekorder u talijanskom okruženju.

Serie A, 22. kolo:

Inter - Torino 2-2 (Chivu 5, Cambiasso 67 / Meggiorini 23, 53)

Parma - Napoli 1-2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85)

Atalanta - Milan 0-1 (El Shaarawy 29)

Catania - Fiorentina 2-1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21)

Sampdoria - Pescara 6-0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50)

Cagliari - Palermo 1-1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30)

Udinese - Siena 1-0 (Muriel 36)

Bologna - Roma 3-3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)