DANIEL MUNOZ Afp
VAŽNA POBJEDA

Peru kreirao senzaciju i tako pomogao Hrvatskoj uoči velikog ždrijeba za Svjetsko prvenstvo

Peru je time skočio na četvrto mjesto ljestvice, posljednje koje direktno vodi prema Svjetskom prvenstvu
Piše: Hina, SNObjavljeno: 29. siječanj 2022. 08:07

Nogometaši Perua ostvarili su veliku pobjedu kod Kolumbije od 1-0 u kvalifikacijama za odlazak na ovogodišnje Svjetsko prvenstvo kojem će domaćin biti Katar. Važno je to i za Hrvatsku jer smo sada gotovo pa sigurno u drugom jakosnom šeširu za ždrijeb koji će prethoditi Svjetskom prvenstvu. Kolumbija, koja s Vatrenima vodi utrku, bi u slučaju poraza od Argentine (srijeda) donijela Hrvatskoj lijepu vijest. Izbjegne li pak Kolumbija poraz u tom susretu, mogli bismo završiti u situaciji da nam treba jedno slavlje ili dva remija u dvije prijateljske utakmice koje nas čekaju u ožujku.

Peru je time skočio na četvrto mjesto ljestvice, posljednje koje direktno vodi prema Svjetskom prvenstvu. Tijekom utakmice Kolumbija je konstantno, ali i neuspješno napadala, dok su se gosti orijentirali na kontre i strpljivo čekali svoju šansu. Jednu su i dočekali. U 85. minuti Edison Flores je pobjegao kolumbijskoj obrani te je pogodio u bliži kut za velika tri boda. Tom prilikom je i loše reagirao domaći vratar Ospina.

Bolivija se mogla ozbiljnije uključiti u borbu za odlazak u Katar da je pobijedila Venecuelu u gostima. No, teško je nastradala, a posljednja reprezentacija na ljestvici slavila je s 4-1. Igrač utakmice bio je Jose Salomon Rondon, inače igrač Evertona, koji je postigao tri od četiri domaća pogotka. Raspad sistema Bolivije u nastavku očitovao se i u crvenom kartonu Justiniana u 60. minuti.

Prve četiri momčadi će se automatski plasirati na Svjetsko prvenstvo, a petoplasirana reprezentacija će igrati dodatne kvalifikacije.