KARIM SAHIB Afp
PRIJATELJSKI OKRŠAJ

Pobjednički prema Svjetskom prvenstvu! Hrvatski protivnik preokretom do slavlja bez najboljeg igrača

Hrvatski protivnik odnio pobjedu bez najboljeg igrača, ali Japanci su ih dobro namučili
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 17. studeni 2022. 16:52

Kanađani na krilima pobjede dolaze na Svjetsko prvenstvo. U posljednjoj provjeri pred Mundijal bili su bolji od Japana 2:1 i to nakon rezultatskog preokreta. Počelo je loše po drugog protivnika Hrvatske na SP-u jer Japanci su rano došli u vodstvo.

Već u 8. minuti dugom loptom izbacili su kompletnu obranu Kanade, a Yuki Somi laganim ju je dodirom usmjerio u mrežu pored istrčalog Borjana. Kanada se, međutim, vrlo brzo vratila u igru. U 21. minuti nakon udarca iz kuta japanski nogometaši bili su previše statični u svome kaznenom prostoru, a lopta je naposlijetku došla do Stevena Vitorije kojem nije bio problem zabiti s dva metra u praznu mrežu.

Od tog trenutka sve do kraja prvog dijela na terenu je postojala samo jedna momčad - Kanada. Opasno su Japanci "visili" u minutama koje su slijedile, a kakav je bio odnos snaga na terenu najbolje potvrđuje statistika na poluvremenu - Kanađani su imali veći posjed, bitno već broj šuteva (12-3), veći broj udaraca iz kuta (6-0)...

U nastavku je tempo pao, što je vjerojatno bilo uvjetovano i većim brojem izmjena za kojima su posegnula obojica izbornika, i ništa se vrijedno spomena nije događalo sve do posljednjih petnaestak minuta kada su Kanađani opet pritisnuli, a na kraju ih je poljubila i sreća. U 88. minuti spasila ih je vratnica nakon šuta Yamanea, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Cavallini je zabio za pobjedu iz kaznenog udarca.

JAPAN - KANADA 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Somi (8), 1:1 Vitoria (21), 1:2 Cavallini (11 m, 90+3)

JAPAN (4-3-1-2,): Gonda - Taniguchi, Itakura (od 67. Nagatomo), Sakai (od 46. Yamane) - Ito, Shibasaki, Tanaka (od 67. Kamada), Soma - Asano (od 46. Ueda) - Kubo (od 46. Doan), Minamino (od 85. Yoshida), izbornik: Hajime Moriyasu

KANADA (3-4-1-2): Borjan - Johnston (od 71. Waterman), Vitoria, Miller - Hutchinson (od 60. Kaye), Piette (od 46. Kone), Buchanan (od 60. Osorio), Adekugbe (od 60. Laryea) - Hoilett - David, Larin (od 71. Cavallini), izbornik: John Herdman

02. svibanj 2024 13:25