Kostarika je s minimalnih 1:0 pobijedila Japan u najgoroj utakmici prvenstva
Piše: SN/HinaObjavljeno: 27. studeni 2022. 13:00

JAPAN - KOSTARIKA 0:1 (Fuller 81‘)

JAPAN (4-2-3-1): Gonda - Yamane ? (Od 62. Mitoma), Itakura ?, Yoshida, Nagatomo (Od 46. Ito) - Endo ?, Morita - Doan (Od 67. Ito), Kamada, Soma (Od 81. Minamino) - Ueda (Od 46. Asano)

KOSTARIKA (4-4-2): Navas - Watson, Duarte, Calvo ?, Oviedo - Fuller ⚽, Borges ? (Od 89. Salas), Tejeda, Torres (Od 65. Aguilera) - Campbell (Od 90+5 Chacon), Contreras ? (Od 65. Bennette)

Izvještaj piše: Hina

U dvoboju 2. kola E skupine SP-a nogometaši Kostarike su pobijedili Japan s 1-0 (0-0) i zakomplicirali situaciju u skupini.

Gol za Kostariku dao je Keysher Fuller u 81. minuti iz jedinoga udarcu u okvir vrata Kostarikanaca na ovome prvenstvu.

Bila je to posve čudna utakmica u koju su Japanci šokirali Njemačku s 2-1, a Kostarikanci doživjeli potop 0-7 od Španjolaca. No, Japanci su bili posve nemoćni protiv bunkera srednjoameričke selekcije, čiji je izbornik promijenio tek dva igrača nakon katastrofe od Španjolske i to se pokazao dobitnom kombinacijom.

Japanci i Kostarikanci odigrali su uvjerljivo najgore poluvrijeme dosadašnjeg dijela mundijala. Japanci su napadali, ali nije bilo ni prilike ni udarca na gol, dok je Kostarika igrala klasičan bunker, bez ambicija u napadu.

U drugom dijelu su Japanci krenuli ofenzivnije i već nakon nekoliko sekundi igre Morita je uputio šut, a loptu ispod grede vadi vratar Navas.

I dok su se redali jalovi napadi Japanaca, Kostarika je došla do gola iz svog jedinog udarca u okvir u dvije utakmice SP-a. Japanska obrana nije očistila loptu, a Fuller je s desetak metara uputio lob, kojeg je vratar Gonda taknuo vršcima prstiju, ali je nije mogao zaustaviti.

U 88. minuti Kamada je propustio veliku šansu za poravnanje, Navas je fantastično obranio njegov šut iz blizine.

Kasnije u ovoj skupini igraju Španjolska i Njemačka.

GOLČINU FULLERA POGLEDAJTE OVDJE.

Standings provided by Sofascore

PRIJENOS UŽIVO:

90+6 - Kraj! Kostarika je upisala tri boda.

90+5 - Izašao je Campbell, ušao Chacon (Kostarika).

90+3 - Žuti karton dobio je Endo (Japan).

90 - Igrat će se još šest minuta sučeve nadoknade vremena.

89 - Izašao je Borges, ušao Salas (Kostarika).

88 - Kakva šansa za Japan! Pucao je Kamada, ali brani Navas koji je pokupio i odbijenu loptu koja je plesala po šesnaestercu.

84 - Žuti karton dobio je Itakura.

82 - Izašao je Soma, ušao Minamino (Japan).

81- GOOOL! Kostarika zabija iz svojeg prvog udarca u okvir na ovom prvenstvu. Fuller je sjajno pogodio s ruba šesnaesterca.

70 - Požutio je sada Calvo nakon što je na rubu šesnaesterca povukao Ita.

67 - Izašao je Doan, ušao Ito (Japan).

65 - Dvostruka izmjena kod Kostarike. Izlaze Torres i Contreras, a u igri su Aguilera i Bennette.

63 - Soma iz slobodnjaka puca preko gola.

62 - U igri je Mitoma, izašao je Yamane (Japan).

61 - Požutio je Borges (Kostarika).

55 - Japan je malo živnuo, ali i dalje nema ozbiljnijih prilika.

48 - Japan se probudio i u prve dvije minute nastavka dva puta došao do gola Kostarike, no za sada to brani Navas.

46 - Na poluvremenu je napravljena i dvostruka izmjena kod Japana. U svlačionici su ostali Nagatomo i Ueda, a u igri su Ito i Asano.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 - Kraj! Završilo je prvo poluvrijeme utakmice u kojoj se nije dogodilo baš ništa.

44 - Požutio je i Yamane (Japan).

41 - Žuti karton dobio je Contreras (Kostarika).

40 - Prošlo je gotovo cijelo poluvrijeme, a još uvijek nije upisan udarac u okvir s bilo koje strane. Ovo je vjerojatno najgori susret na SP-u do sada.

30 - Festival pogrešaka, ni jedna momčad ne može skupiti više od pet, šest dodavanja u nizu.

25 - Ni nakon prvih 25 minuta nemamo prvi udarac u okvir gola, kao da niti jedna reprezentacija ne želi zabiti.

20 - Još uvijek nije bilo niti jedne ozbiljnije prilike na susretu.

15 - Japan do sada nije pobijedio dvije uvodne utakmice na nekom SP-u.

13 - Doan je poslao prizemnu loptu u peterac, ali tamo nije bilo njegovih suigrača.