JACK GUEZ Afp
SUDAČKA ANALIZA BY OPTIMA RENT

‘Di Maria je bio taj koji je inicirao kontakt s Dembeleom, nije Francuz njega faulirao...‘
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 18. prosinac 2022. 16:48

Poljski sudac Marciniak je u 21. minuti kod rezultata 0:0 dosudio jedanesterac za Argentinu u finalu SP-a protiv Francuske. Duel Angela di Marije i Ousmanea Dembelea okarakterizirao je kao prekršaj francuskog igrača, iako je snimka pokzala kako je kazneni udarac krajnje dvojben.

Slaže se s tim i naš stručni analitičar suđenja Bruno Marić, inače šef hrvatskih sudaca:

- Finale nam nije niti malo popravilo dojam o suđenju. Sudac Marciniak je dosudio kazneni udarac za Argentinu u 22. minuti, a smatram kako se radi o pogrešnoj odluci. Tako "labavi" kazneni udarac ne bi trebao odrediti pobjednika SP-a.

Meni u toj situaciji izgleda da je napadač Argentine bio taj koji je napravio kontakt s francuskim igračem, a ne da je Francuz njega faulirao.

Sad sam već ljut, nisam samo razočaran suđenjem na SP-u....

SPORNI TRENUTAK POGLEDAJTE OVDJE!

POGLEDAJTE NOVI MUNDOCAST

U posljednjem Mundocastu u gostima nam je bio Ilija Lončarević s kojim smo komentirali finale između Argentine i Francuske, ali i ocijenili pojedinačni učinak hrvatskih nogometaša u Kataru. Pogledajte tko je bio najbolji, a tko je mogao dati više:

23. srpanj 2024 23:57