Navigation toggle
 Juan Manuel Serrano Arce Getty Images
NOVI SLUČAJEVI KORONAVIRUSA

ŠPANJOLSKI PRVOLIGAŠ POTVRDIO NOVE LOŠE VIJESTI Šest članova prve momčadi ima simptome, klub ide u samoizolaciju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. ožujak 2020. 23:27

Španjolski nogometni klub Espanyol, redovni član Primere, objavio je na svojim službenim stranicama da je šest članova prve momčadi zaraženo koronavirusom. Radi se o ukupnoj brojci, nije precizirano koliko je točno igrača, a koliko članova struke zaraženo virusom SARS-Covid-2.

Iz kluba su potvrdili da svi zaraženi imaju blage simptome bolesti, kao i to da se svi zajedno drže medicinskih naputaka. Čitav Espanyol je trenutno u prekldu svih aktivnosti koji je nastupio 13. ožujka i trajat će minimalno dva tjedna.

Čitava La Liga odgođena je najmanje do 4. travnja, a pred igračima Espanyola i članovima stručnog stožera te popratnog osoblja vrijeme je samoizolacije.

Teško je vjerovati da će se španjolsko nogometno prvenstvo nastaviti navedenog datuma, ali predsjednik La Lige, Javier Tebas otkrio je da je njegova želja da se prvenstvo završi na vrijeme, odnosno čim to ranije bude moguće. Espanyol je trenutno posljednjeplasirana momčad Primere.

10. studeni 2025 14:16