Sigurno je mnogima već poznato da je NK Kustošija postala prava mala tvornica talenta u predgrađu Zagreba u kojoj igrače kupuje čak i velika Barcelona. I to ne samo jedanput, u Kataloniju su se zaputili Lovro Chelfi (18) i Mikayil Faye (21), a u SAD je otišao Rodolfo Aloko (18) za rekordnu prodaju u povijesti kluba od četiri milijuna eura.Međutim, nije sve samo u prodajama. Ovo ljeto u klub je stigao bivši igrač Atheltic Bilbaa Junior Bita (20) bez odštete, koji je zbog ozljede križnih ligamenata dugo izbivao s terena prije dolaska u Zagreb. A sada je Kustošija dovela možda i najveće pojačanje u povijesti kluba.
Kako javlja Fabrizio Romano, Borja Garcés (26) pridružit će se Kustošiji nakon što je u srpnju napustio Atlético Madrid kao slobodan igrač. Dogovor s Borjom postignut te je na putu za Zagreb kako bi obavio liječničke preglede i potpisao ugovor.
Garces je član agencije Niagara Sports Company koju vodi Andy Bara pa nije toliko čudno da je došlo do ovog dogovora. Prije sedam godina Garces je bio jedan od boljih talenata u Atleticovoj školi nogometa i vrijedio je tri milijuna eura prema Transfermarktu, a igra na poziciji centralnog napadača.
Međutim, nikada se nije nametnuo u seniorskoj momčadi i bio je na posudbama u Fuenlabradi, Elcheu, Tenerifeu i Leganesu. Za seniorsku momčad Atletica upisao je samo jedan nastup u rujnu 2018. godine kada je u 19 minuta na terenu bio strijelac u 1:1 remiju protiv Eibara.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....