AP
PRIMERA

Uvjerljiva pobjeda Valencije

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 29. studeni 2010. 00:53

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 57. minute za svoj Sporting, koji je u dvoboju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva poražen kao domaćin od Real Sociedada s 3-1. Biliću je ovo bio tek drugi nastup u startnoj postavi Gijona u Primeri, a ukupno sedmi nastup ove sezone. Niti jednom nije odigrao utakmicu od početka do kraja. Nije postigao niti jedan gol u prvenstvu, pa mu jedini koji je zabio ove sezone zasad ostaje onaj iz Kupa kralja protiv Mallorce.

Sporting je poveo već u 2. minuti golom Gregoryja, ali su gosti do kraja s tri gola osigurali tri boda i produbili veliku krizu rezultata Bilićeve momčadi. Sportingu je ovo bio treći uzastopni poraz, a u zadnjih šest rundi je osvojio samo dva boda.

Roberto Soldado bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi Valencije protiv Almerije 2-0. Soldado je ovoga tjedna, tako, zabio četiri gola na Mestalli, budući da je postigao dva pogotka i u pobjedi ''šišmiša'' protiv Bursaspora 6-1 u Ligi prvaka.

Veliki derbi 13. kola odigrat će u ponedjeljak na Nou Campu Barcelona i Real. Madriđani taj ogled dočekuju s bodom prednosti pred Barçom na vrhu ljestvice...

Primera, 13. kolo:

Hercules – Levante 3-1 (Valdez 40, 66, Trezeguet 61 / Estrada 41)

Mallorca – Malaga 2-0 (Webo 50, Castro 55)

Racing – Deportivo 1-0 (Rosenberg 60)

Sporting – Real Sociedad 1-3 (Gregory 2 / Prieto 10, Zurutuza 45+1, Aranburu 90+3)

Athletic Bilbao – Osasuna 1-0 (Gurpegui 90+2)

Valencia – Almeria 2-1 (Soldado 25, 63 / Ulloa 90)