POGLEDAJTE GOLOVE

Veliki trijumf Arsenala na Westfalenu, europski viceprvak na rubu ispadanja

Chelsea je na svojem Stamford Bridgeu slavio s 3-0 protiv njemačkog Schalkea
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 07. studeni 2013. 09:28

Barcelona i Atlético Madrid pridružili su se Bayernu, Real Madridu i Manchester Cityju osiguravši proljeće u Ligi prvaka nakon samo četiri kola po skupinama , na dobrom putu k prvom mjestu je i Chelsea, a nakon što je Arsenal uzvratio Borussiji porazivši je usred Dortmunda 1-0 zakomplicirala se i tzv. skupina smrti u kojoj je jedino izvjesno da će Marseille zauzeti posljednje mjesto.

Lionel Messi prekinuo je golgeterski post dug pet utakmicea Primere, od Milana do Milana. Nakon što je zabio za 1-1 na San Siru, u Barceloninoj 3-1 pobjedi protiv ‘rossonera’ na Nou Campu postigao je prvi i treći pogodak, no do vodstva su Katalonci došli iz vrlo sumnjivog 11-erca u 30. minuti kojeg je dosudio srpski sudac Milorad Mažić. Dojam je, naime, da je Neymar odglumio intenzitet Abateova povlačenja. U 40. minuti Busquets je nakon Xavijeva nabacivanja iz prekida glavom zabio za 2-0, a pred odlazak na odmor Pique je u vlastitu mrežu skrenuo Kakino dodavanje. U nastavku je nevidljivog i nemoćnog Robinha zamijenio Balotelli i gosti su postali opasniji, Kaká je propustio dvije prigode za izjednačenje, domaći su prijetili iz protunapada i tek ulaskom Fabregasa, koji je odigrao košarkašku akciju s Messijem u 83. minuti, derbi srijede je odlučen. U toj skupini Ajax se pobjedom nad Celticom 1-0 ( Schřne 51.) vratio u igru.

U spomenutoj skupini smrti, Wengerove violine nadjačale su Kloppove bubnjeve, londonski simfonijski orkestar uzvratio je udarac hevimetalcima iz Ruhra, iskusni francuski strateg nadmudrio je svog osebujnog njemačkog kolegu oduzevši prostor njegovim brzancima. Odlučio je pogodak glavom Ramseyja u 62. minuti, kojem je također glavom loptu nakon Özilova dodavanja spustio Giroud.

Napoli je, pak, teškom mukom preokrenuo dvoboj protiv Marseillea, koji je vodio pogotkom A. Ayewa (10.), potom su zabili Inler (22.) i Higuain (24.), gosti se vratili ( Thauvin 64.), da bi Higuain svojim drugim pogotkom razveselio San Paolo, koji bi sljedeću domaću utakmicu, u posljednjem kolu protiv Arsenala, mogao biti prazan, jer Napolijevi navijači napali su autobus s igračima Marseillea, razbili staklo, recidivisti su i Uefa će ih kazniti. Naš Josip Radošević nije bio niti na klupi domaće momčadi.

U skupini E Chelsea je ponovno sa 3-0 porazio Schalke, ovaj put bez Fernanda Torresa i Hazarda, ali s dvostrukim strijelcem Samuelom Eto’om (31. i 54.), točku na i stavio je Demba Ba. Basel se, pak, protiv Steaue spasio u 90. minuti pogotkom Bjelokoščanina Sioa, gosti su vodili od 17. minute ( Piovaccari), takav ishod najviše je razveselio ‘kraljevsko-plave’ iz Gelsenkirchena koji u preostala dva nadmetanja sami odlučuju o svojoj sudbini.

U skupini G Atlético je protiv bečke Austrije sav posao napravio u prvih 45 minuta kad su zabili Miranda (11.), R. García (25.) i Filipe Luis (45.), u nastavku je Diego Costa prvo promašio 11-erac (75.), a potom zabio za 4-0 (82.) i stopostotni učinak Simeoneovih ‘gladnih vukova’.

Trener Bečana Nenad Bjelica je zbog suspenzije bio na tribini Vicente Calderona, no kako je i obećao nakon poraza od Rapida, već drugu utakmicu zaredom ostavio je izvan početnih 11 Suttnera, Juna i Hosinera, ovaj put i našeg stopera Kaju Rogulja. Zenit je, pak, propustio prigodu po drugi pit svladati Porto, iako su gosti vodili (Lucho Gonzales 23.), Hulk je izjednačio (28.), a u 52. nije realizirao 11-erac, točnije, bivši mu suigrač iz Porta Helton obranio je njegov udarac.

Rezultati utakmica četvrtog kola Lige prvaka:

Skupina E:

Basel - Steaua Bukurešt 1-1 (Giovanni Sio 90+1 / Piovaccari 17)

Chelsea - Schalke 3-0 (Eto'o 31, 54, Demba Ba 83)

Redoslijed: 1. Chelsea 9, 2. Schalke 6, 3. Basel 5, 4. Steaua 2

Skupina F:

Borussia Dortmund - Arsenal 0-1 (Ramsey 62)

Napoli - Marseille 3-2 (Inler 22, Higuaín 24, 75/ Ayew 10, Thauvin 64)

Redoslijed: 1. Arsenal 9, 2. Napoli 9, 3. Borussia Dortmund 6, 4. Marseille 0

Skupina G:

Atletico Madrid - Austria Beč 4-0 (Miranda 11, Raúl García 25, Filipe Luis 45, Diego Costa 82)

Zenit - Porto 1-1 (Hulk 28 / Lucho Gonzalez 23)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 12, 2. Zenit 5, 3. Porto 4, 4. Austria Beč 1.

Skupina H:

Ajax - Celtic 1-0 (Schoene 51)

Barcelona - AC Milan 3-1 (Messi 30-11m, 83, Busquets 40/ Pique 45-ag)

Redoslijed: 1. Barcelona 10, 2. Milan 5, 3. Ajax 4, 4. Celtic 3.

Borussia Dortmund - Arsenal 0:1 (Ramsey 62')

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Subotić, Papastathopoulos, Schmelzer, Bender, Reus, Błaszczykowski, Nuri Şahin, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Rosický, Arteta, Özil, Ramsey, Santi Cazorla, Giroud

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Borussija je odigrala odličnu akciju iz kornera, ali udarac Lewandowskog u konačnici otišao je iznad grede

70. minuta - Cazorla je ubacio u kazneni prosotr iz slobodnog udarca, a Mertesacker glavom šalje loptu malo iznad grede

65. minuta - Özil je dao odličnu loptu za Ramseya koji s pet metara iz voleja puca prema vratima Borussije, ali Weidenfeller zaustavlja njegov pokušaj

GOOL 62. minuta Rosicky je dao loptu na stranu za Özila koji je potom ubacio u kazneni prostor, a zatim je Giroud spustio glavom na pet metara za Ramseyja koji šalje loptu u mrežu domaćina za vodstvo Arsenala

52. minuta - Nakon brze kontre Błaszczykowski je pucao s desetak metara, Szczęsny odbija njegov udarac do Reusa koji postiže pogodak, ali pomoćni sudac već je označio zaleđe

50. minuta - Błaszczykowski je ubacio u kazneni prostor, Reus je bio najviši u skoku, ali Szczęsny odbija njegov udarac u korner

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Lewandowski je pucao s dvadesteak metara iskosa s lijeve strane, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice

36. minuta - Błaszczykowski je nakon brze kontre odlično uposlio Mkhitaryana koji izlazi oči u oći s vratarom Szczęsnyem, ali njegov udarac otišao je malo pored gola

25. minuta - Błaszczykowski je probao uputiti udarac iz okreta s jedanaest metara, ali lopta je prošla pored vratnice

17. minuta - Nakon gužve u šesnaestercu nakon slobodnog udarca s desne strane, Subotić je uspio uputiti udarac, ali lopta je prošla malo pored desene vratnice

10. minuta - Borussija ima veći posjed lopte, ali bez ozbiljnijih prilika s jedne i druge strane

4. minuta - Borussija je povukla brzu kontru, a lopta je u konačnici stigla do Lewandowskog koji se uspio okrenuti u kaznenom prostoru, ali Mertesacker je u zadnji tren izbio loptu

Barcelona - Milan 3:1 (Messi 30', 83', Busquets 40' / Pique 45 a.g)

Barcelona: Valdés, Piqué, Mascherano, Adriano, Alves, Xavi Hernández, Iniesta, Busquets, Sánchez, Messi, Neymar

Milan: Abbiati, Mexès, Zapata, Abate, Muntari, Poli, Montolivo, Emanuelson, de Jong, Robinho, Kaká

GOOL 83. minuta - Messi i Fabregas su odigrali dupli pas na šesnaest metara, a Argentinac se potom zabio u kazneni prostor i prebacio Abbiatija za povećanmje vodstva Barcelone

GOOL 45. minuta - Kaka je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu na pet metara, a Pique potom nesretno skreće loptu u vlastitu mrežu

GOOL 40. minuta - Xavi je ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, a Busquets je bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa Abbiatija za povećanje vodstva Barcelone

GOOL 30. minuta - Nakon što se Neymar bacio pored Abatea sudac utakmice nasjeo je na njegov trik i dosudio kazneni udarac kojega je Messi pretvorio u pogodak za vodstvo Katalonaca

22. rujan 2024 03:36