Getty
POROZNA OBRANA

U 3. kolu engleskog nogometnog prvenstva najviše golova viđeno je u utakmici na Upton Parku u kojoj je domaći West Ham Slavena Bilića poražen od Bournemoutha sa 4:3.
Piše: HinaObjavljeno: 22. kolovoz 2015. 20:43

Nakon pobjede protiv Arsenala na startu sezone (2:0), Bilić je tako zaredao s dvama porazima, budući je u prošlom kolu njegova momčad poražena kod kuće od Leicestera s 2:1.

Za nogometaše Bournemoutha ovo je bila prva, povijesna pobjedu u klupskoj povijesti u najjačem razredu.

Junak gostiju postao je Callum Wilson, koji je postigao tri pogotka, oba u prvom poluvremenu u 11. i 28. minuti, te onaj za 4-2 iz 11-erca u 80. Domaći su početkom nastavka preko Noblea (48-11m) i Kouyatea (53) uspjeli poravnati na 2-2, ali potom je Pugh (66') osigurao novo vodstvo gostima da bi Jenkinson skrivio 11-erac i dobio crveni karton u 79. i tako uništio nade "čekićara" u povoljan ishod. Wilson je pogodio s bijele točke za 2-4, da bi Maiga (82') do kraja utakmice tek ublažio poraz West Hama.

Kažimo da je West Ham izgubio prvenstveno zahvaljujući slaboj igri u prvom poluvremenu u kojem su uputili tek jedan udarac prema suparničkim vratima. Prilikom odlaska na odmor na poluvremenu navijači Čekićara su zvižducima ispratili igrače i stručni stožer i tako im pokazali što misle o prikazanom.

Nakon iznenađujuće 2-0 pobjede na gostovanju kod Arsenala u 1. kolu, West Ham je doživio dva neugodna doamća poraza od Leicester Cityja (1-2) i Bournemoutha (3-4).

Leicester City ispustio je prve bodove ove sezone odigravši 1-1 (0-0) na svom terenu protiv Tottenham Hotspura, ali sa sedam bodova predvodi ljestvicu zajedno s Manchester Unitedom. Gosti su poveli golom Alija (81'), ali odmah potom Mahrez (82') je poravnao. Andrej Kramarić i ovu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Prve bodove ispustio je i Manchester United koji je na svom Old Traffordu odigrao 0-0 s Newcastle Unitedom.

Full highlights HD | West Ham vs Bournemouth 3... by letshavefun-channel

Premierliga, 3. kolo:

Crystal Palace – Aston Villa 2:1 (Dann 71', Sako 87' / Ddiaye Souare 77'-ag)

Leicester – Tottenham 1:1 (Mahrez 82' / Alli 81')

Norwich City – Stoke City 1:1 (Martin 28' / Biram Diouf 11')

Sunderland – Swansea 1:1 (Defoe 62' / Gomis 45')

West Ham – Bournemouth 3:4 (Noble 48', Kouyate 53', Maiga 82' / Wilson 11, 28', 79'-11m, Pugh 66')

Manchester United – Newcastle 0:0