REUTERS
BITKA ZA NJEMAČKU

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Bayern s 1:0 u utakmici 11. kola Bundeslige i tako nanijeli Bavarcima prvi ovosezonski poraz.
Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 19. studeni 2016. 12:51

Pobjednički gol zabio je Pierre-Emerick Aubameyang u 11. minuti.

Osim pogotka Aubameyanga u prvom poluvremenu vidjeli smo još samo jednu pravu šansu. U 20. minuti udarac Andrea Schürrlea obranio je Manuel Neuer.

U nastavku Borussia se je povukla i pokušala je iznenaditi Bayern preko kontranapada. Bayernovi napadai bili su jalovi, a Borussija je uspjela kreirati samo jednu kontru, kada je u 71. minuti Aubameyang sam izbio pred Neuera, ali vratar Bayerna odlično je reagirao.

Köln je u 11. kolu Bundeslige u posljednjih pola sata uspio napraviti preokret i svladati Borussiju Mönchengladbach sa 2-1. Borussija je povela u 32. minuti golom Lars Stindla, a u 60. je poravnao Francuz Anthony Modeste, kojemu je to 12. pogodak u sezoni, te na listi strijelaca vodi zajedno sa Aubameyangom. Pobjedu Koelnu donio je Marcel Risse u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Darmstadt je na svom terenu izgubio od Ingolstadta sa 0-1, a strijelac je bio Moritz Hartmann (68). Hrvatski napadač 23-godišnji Antonio Čolak odigrao je za Darmstadt cijelu utakmicu, a najbolju priliku imao je u 49. minuti, ali je vratar gostiju uspio sačuvati mrežu.

Wolfsburgova noćna mora se nastavlja, u subotu je kod kuće izgubio od Schalkea sa 0-1 pogotkom Goretzke u 82. minuti. Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je na 14. mjestu sa samo 9 bodova.

Dan ranije nogometaši Leipziga došli su na prvo mjesto Bundeslige pobjedom u gostima kod Bayer Leverkusena s 3-2. Iako su dva puta gubili, igrači Leipziga uspjeli su napraviti preokret te su pogotkom Willija Orbana u 81. minuti došli do pobjede. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj nije igrao za Bayer.