Screenshot: YouTube
PORTUGAL SLAVIO BEZ RONALDA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. listopad 2018. 00:47

Srbija je u sklopu Lige nacije gostovala u Podgorici protiv domaćina Crne Gore i to je prva njihova međusobna utakmica u povijesti ovih dviju zemalja. Još prije 12 godina bile su dijelom zajedničke države, a sada su se prvi put susrele kao samostalne članice FIFA-e.

U 17. minuti susreta dogodila se dvojbena situacija. U duelu dvojice igrača Crvene zvezde crnogorski reprezentativac Filip Stojković srušio je srpskog braniča Milana Rodića, a talijanski sudac Gianluca Rocchi bez razmišljanja je pokazao na bijelu točku.

Na ponovljenoj snimci jasno se vidi da Stojković povlači Rodića, no također je očigledno da je Rodić pomalo i teatralno pao na travnjak. Rocchi je odmah pokazao i žuti karton crnogorskom braniču.

Srpski su mediji odmah prenijeli ovu situaciju i nazvali je pomalo dvosmisleno 'zvezdaški penal' (oba igrača članovi su Crvene Zvezde), dok su crnogorski, jasno, odluku okarakterizirali kao kontroverznu.

Siguran realizator najstrože kazne bio je napadač Aleksandar Mitrović.

Je li odluka za najstrožu kaznu bila opravdana, procijenite i sami u videozapisu.

Utakmica je završila pobjedom Srbije rezultatom 2:0, a i drugi gol za goste zabio je Aleksandar Mitrović u 81. minuti.

LIGA A - SKUPINA 3:

POLJSKA - PORTUGAL 2-3 (Piatek 18, Blaszczykowski 77//Andre Silva 31, Glik 41-ag, Bernardo Silva 52)

POREDAK: Portugal 6, Italija i Poljska po 1 bod.