Reuters / Phil Noble Livepic
NOGOMETNA POSLASTICA

Odigrana je prva utakmica 12. kola Premiershipa. U derbiju na Old Traffordu Manchester United i Arsenal remizirali su 1:1. Poveo je Manchester United golom Juana Mate u 68. minuti, a bod Arsenalu donio je džoker s klupe Olivier Giroud u 89. minuti.
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 19. studeni 2016. 09:06

Nakon prvog poluvremena u kojem je bilo puno borbenosti, ali ne i pravih prilika uslijedila je eksplozija u drugom dijelu.

Manchester United je bio bolja momčad i pritisnuo je Arsenal što je urodilo plodom u 68. minuti kada je Mata prizemnim udarcem savladao Čecha nakon asistencije Herrere.

I kada se činilo da će domaćin odnijeti pobjedu ukazao se džoker s klupe Olivier Giroud. On je sjajno glavom u mrežu pospremio ubacivanje drugog džokera Alexa Oxlade Chamberlaina za konačnih 1:1.

Giroud je u igru ušao u 73. minuti, a Oxlade-Chamberlain u 83.

Arsenal je tako produljio svoju seriju neporaženosti na 17 utakmica u svim natjecanjima.