Cody Gakpo i Virgil van Dijk

JANEK SKARZYNSKI Afp
NOGOMETNA PERFEKCIJA

Lewandowski i društvo potpuno su izigrani u napadu koji će Nizozemci prepričavati
Piše: SNObjavljeno: 22. rujan 2022. 21:55

Cody Gakpo utišao je u 13. minuti poljske navijače na Nacionalnom stadionu u Varšavi kada je nakon jedne fantastične akcije zabio za 0:1 i vodstvo Nizozemske.

Potpuno nemoćno izgledali su Poljaci u trenucima u kojima se odvijao napad za pamćenje. Čak 21 dodavanje imali su Nizozemci u akciji nakon koje se zatresla mreža domaćina.

Vrijedni statističari odmah su izvukli podatak da je to njihov najveći broj dodavanja koji je prethodio jednom pogotku Oranja još od 2014. godine.

Asistencija se u konačnici upisala Denzelu Dumfriesu, 26-godišnjem braniču Intera, a pogodak, kao što smo ranije naveli, tri godine mlađem napadaču imena Cody Gakpo.

Nizozemci su na kraju odnijeli sva tri boda. Konačan rezultat (0:2) u 60. minuti postavio je Steven Bergwijn.