Sunderland's English defender Nedum Onuoha (R) vies with Bolton Wanderers' Croatian striker Ivan Klasnic (L) during the English Premier League football match between Sunderland and Bolton Wanderers at the Stadium of Light, Sunderland, north-east England, on December 18, 2010. AFP PHOTO/GRAHAM STUARTFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.
PREMIERSHIP

VIDEO Klasnić promašio za bod Boltona, snijeg odgodio utakmicu Chelsea - Man Utd

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 18. prosinac 2010. 19:21

Snijeg koji je zatrpao Veliku Britaniju značajno je osiromašio 18. kolo Premierlige . U subotu su odigrane samo dvije utakmice, a najviše razloga za zadovoljstvo imali su nogometaši Sunderlanda.

Oni su na svome Stadionu svjetlosti svladali Bolton s 1-0 zahvaljujući pogotku Dannyja Welbecka iz "odbijanca" u 32. minuti , nakon što je prethodno udarac Darrena Benta gostujući vratar Jussi Jääskeläinen uspio obraniti.

Za Bolton je u 63. minuti umjesto Martina Petrova ušao naš Ivan Klasnić koji je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade imao najbolju priliku za izjednačenje, ali je njegova lopta upućena lijevom nogom s otprilike šest, sedam metara otišla pored gola. Sunderland je ovom pobjedom na ljestvici preskočio upravo svog subotnjeg suparnika.

U jedinoj preostaloj utakmici dana Blackburn je pred svojim navijačima odigrao samo 1-1 protiv posljednjeplasirane momčadi lige West Hama. Ryan Nelsen je u 51. minuti doveo domaće u vodstvo , a bod gostima, tek 13. ove sezone, osigurao je Junior Stanislas u 78. minuti . Naš Nikola Kalinić je dvoboj odgledao s klupe Blackburna koji je igrao prvu utakmicu nakon otkaza menadžeru Samu Allardyceu. Roverse je vodio privremeni trener Steve Kean.

Snježne subotnje mećave diljem Engleske su razlog što je veliki dio utakmica 18. kola nogometnog Premiershipa odgođen. Otkazane su četiri od šest subotnjih utakmica, kao i dvije od tri nedjeljne.

Loše je vrijeme odgodilo subotnje oglede Arsenal - Stoke, Birmingham - Newcastle, Wigan - Aston Villa, te Liverpool - Fulham, no poznato je da se neće igrati niti veliki derbi u nedjelju između Chelseaja i Manchester Uniteda. Odgođena je i nedjeljna utakmica Blackpoola i Tottenhama.

Aktivni će tako biti Sunderland - Bolton i Blackburn - West Ham (subota), te West Bromwich - Wolverhampton (nedjelja).

Nije poznato još u kojem će se terminu odrađivati ove otkazane utakmice.