REUTERS/Michael Dalder
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 05. studeni 2016. 18:24

U desetom kolu Bundeslige Hoffenheim Andreja Kramarića je odigrao 1:1 na domaćem travnjaku protiv Bayerna, dok je Borussia Dortmund pregazila HSV u gostima s 5:2.

Golom Kerema Demirabyja iz 16. minute Hoffenheim je vodio do 34. minute kada dolazi do izjednačenja nakon autogola Stevena Zubera.

Napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić igrao je do 71. minute, a uspio je tek jednom zaprijetiti golu Bayerna, ali je njegov udarac u 23.minuti obranio Manuel Neuer.

Borussijin junak na gostovanju kod Halilovićevog HSV-a bio je Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio četiri gola u razmaku od 48 minuta.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Borussia Dortmund je u gostima dobila Hamburger sa 5-2, a četverostruki strijelac za Borussiju bio je Pierre-Emerick Aubameyang. Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Darmstadt je u gostima izgubio od Bayer Leverkusena sa 2-3, a oba gola za goste postigli su hrvatski igrači. Tako je 23-godišnji hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je odigrao drugo poluvrijeme, bio strijelac u 47. minuti, i to mu je treći gol ove sezone. Mario Vrančić iz Slavonskog Broda odigrao je posljednjih 15 minuta, a u strijelce se upisao u 85. minuti.

Za Bayer Leverkusen zabili su Hakan Calhanoglu (32), Julian Brandt (56) i Charles Aranguiz (69), a Tin Jedvaj, koji je u prošlom kolu postigao pobjednički gol protiv Wolsburga, danas je ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je u gostima dobio Freiburg sa 3-0, uz dva gola Maria Gomeza.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, večeras dočekuje Köln.