20. KOLO PRVE HNL

Nogometaši Hajduka pobijedili su Inter sa čak 5:0 na Poljudu u utakmici 20. kola Prve HNL. Sve golove Bijeli su zabili u drugom poluvremenu nakon slabe igre u prvih 45 minuta.
Piše: HinaObjavljeno: 17. prosinac 2017. 13:35

HAJDUK - INTER 5:0 (Ohandza 49', Said 56', Erceg 67', 75', Almeida 77')

HAJDUK (4-3-3): Letica – Tudor, Nižić, Borja Lopez, Memolla – Kožulj, Radošević, T. Bašić – Said (od 57. Almeida), Ohandza (od 76. Šehić), Erceg (od 83. Pešić)

TRENER: Željko Kopić.

INTER (5-3-1-1): Mrmić – Bosec, Dalić, Grgić, Komorski, Mamić – Zulim (od 85. Haramustek), Postonjski, Obeng – Rak (od 78. Rešetar)– Andrić (od 46. V. Blažević).

TRENER: Samir Toplak

----------------------------------------------------------

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke.

Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaći da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut.

Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio.

U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0.

Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara.

Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.