REUTERS/Eddie Keogh
ŠOU NICOLASA PEPEA

U susretu 3. kola E skupine Europske lige Celtic je pobijedio Lazio sa 2-1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu, Arsenal je u susretu F skupine dva puta gubio protiv Vitorije Guimaraes, ali je na koncu pobijedio sa 3-2, dok je Eintracht u Frankfurtu pobijedio Standard sa 2-1.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. listopad 2019. 01:02

Nogometaši Arsenala pobijedili su Vitoriju de Guimaraes sa 3:2 u utakmici 3. kola skupine F Europske lige. Apsolutni junak susreta bio je Nicolas Pepe koji je s dva gola iz slobodnih udaraca donio potpuni preokret 'Topnicima'.

Golom Marcusa Edwardsa iz 8. minute Vitoria je povela 1:0, da bi se Arsenal preko Gabriela Martinellija u 32. vratio na 1:1. Izjednačenje je bilo kratkog vijeka i golom Brune Duartea iz 36. minute Vitoria odlazi na 2:1.

Takav je rezultat stajao sve do 80. minute kada na scenu stupa Nicolas Pepe, igrač kojeg je Arsenal ovog ljeta doveo iz Lillea za 80 milijuna eura. On je prvo izjednačio na 2:2, a onda u drugoj minuti sudačke nadoknade iz novog slobodnog udarca zabio za konačnih 3:2 za Arsenal.

U drugom dvoboju Eintracht je pobijedio Standard Liege sa 2-1. Golove za njemački sastav zabili su David Abraham (28) i Martin Hinteregger (73), dok je pogodak za goste zabio Amallah u 82. minuti.

Arsenal vodi na ljestvici s devet bodova, Eintracht ima šest bodova, Standard tri, a Vitorija je na nuli.

Lazio je u Glasgowu u susretu koji je vodio naš Ivan Bebek, vodio 1-0 i imao zicer za 2-0, ali je na koncu ostao bez bodova.

Talijanski sastav je stigao do prednosti u 40. minuti nakon brze konte koju je pogotkom završio Manuel Lazzari. U 65. minuti gosti su imali možda i meč loptu, Correa je sam krenuo prema suparničkom golu, no pogodio je vratnicu. Tri minute kasnije izjednačio je Ryan Christie, a pobjedu domaćinu donio je Jullien pogotkom u 89. minuti.

U drugom susretu iz skupine Cluj je u Francuskoj pobijedio Rennes sa 1-0 u susretu s čak tri crvena kartona i jednim promašenim jedanaestercom.

Ključni trenutak utakmice dogodio se već u petoj minuti kada je domaći vratar Mendy zaradio crveni karton zbog prekršaja izvan kaznenog prostora. Gosti su igrača više iskoristili četiri minute kasnije golom Cipriana Deaca. Rennes je mogao izjednačiti u 28. minuti, ali M'Baye Niang nije iskoristio kazneni udarac pucavši pored gola.

U prvoj minuti nastavka domaćin je ostao bez još jednog igrača, a isključen je Eduardo Camavinga, a osam minuta prije kraja i gosti su ostali bez jednog igrača nakon što je isključen Mateo Sušić.

Na ljestvici vodi Celtic sa sedam bodova, Cluj ima šest bodova, Lazio tri, a Rennes jedan bod.

U skupini B Dynamo Kijev i Kopenhagen su odigrali 1-1.

Danci su stigli do prednosti već u 2. minuti golom Pierosa Sotirioua i uspjeli su obraniti prednost do kraja poluvremena. Ipak, Dynamo je izjednačio u 53. minuti preko Artema Šabanova.

Josip Pivarić nije igrao za Dynamo, dok je Karlo Bartolec odradio cijeli susret za goste.

U drugom susretu Malmo je pobijedio Lugano sa 2-1. Jo Inger Berget (13-11m) i Guillermo Molins (33) su zabili za domaćine, a Alexander Gerndt (50) za goste.

Na ljestvici vode Kopenhagen, Dynamo i Malmo sa po četiri boda, dok Lugano ima jedan bod.