Andrej Švoger/CROPIX
TO SE RIJETKO VIĐA

U derbiju 6. kola belgijskog nogometnog prvenstva Club Brugge je deklasirao Standard Liege 7-1, a jedini pogodak za goste zabio je hrvatski nogometaš Ivan Santini.
Piše: HinaObjavljeno: 30. kolovoz 2015. 19:43

Nogometaši Bruggea u prvom su poluvremenu zabili četiri, a u nastavku još tri gola za jedan od najtežih poraza Standarda u povijesti kluba.

Junak utakmice bio je francuski napadač Abdoulay Diaby koji je zabio četiri gola (8, 37, 77, 90), a strijelci su bili i Ruud Vormer (32), Obbi Oulare (36) i Claudemir (71). Za Standard je pogodak zabio Ivan Santini u 35. minuti i to u padu glavom, iz gotovo nemoguće situacije. Bio je to gol nade za smanjenje vodstva na 2:1, ali umjesto izjednačenja, Standard je doživio potop.

Santini je stigao u Standard ovoga ljeta iz Kortrijka za dva milijuna eura odštete.

Na vrhu ljestvice nalazi se Oostende sa 13 bodova, a zatim slijedi čak šest klubova sa po deset bodova (Club Brugge, Waregem, St Truiden, Anderlecht, Gent, Genk). Standard je 11. sa sedam bodova.

20. svibanj 2024 00:51