Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images
20. KOLO BUNDESLIGE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. veljača 2019. 17:05

Kolo puno iznenađenja. Tako bismo mogli okarakterizirati 20. kolo Bundeslige.

Bayern Nike Kovača izgubio je na gostovanju u Leverkusenu kod Bayera s 3:1, dok je Borussia Dortmund odigrala 1:1 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu. Borussijina prednost se tako povećala sa šest na sedam bodova, a Bayern je pretrpio četvrti poraz sezone.

Leon Goretzka u 41. minuti donio je vodstvo Bayernu, ali u nastavku su Leon Bailey u 53. i Kevin Volland u 63. zabili za potpuni preokret. Pobjedu Apotekara potvrdio je Lucas Alario u 87. minuti.

Borussia je kod Eintrachta vodila golom Marca Reusa iz 22. minute, ali je na 1.1 izjednačio Luka Jović u 36. Ante Rebić odigrao je čitav susret.

SINSHEIM, GERMANY - FEBRUARY 02:  Andrej Kramaric of 1899 Hoffenheim celebrates after scoring his team's first goal  during the Bundesliga match between TSG 1899 Hoffenheim and Fortuna Duesseldorf at PreZero-Arena on February 2, 2019 in Sinsheim, Germany.  (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images)
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Gol Andreja Karamarića nije bio dovoljan za pobjedu Hoffenheima protiv Fortune. Završilo je 1:1.

Kramarić je bio precizan iz jedanaesterca u 16. minuti, a bio mu je to deveti ovosezonski bundesligaški gol i treći u zadnja dva kola. Naime, u prošlom je kolu zabio dva gola Freiburgu.

S devet golova na kontu Kramarić je na diobi devetog mjesta najboljih strijelaca lige.

U 46. minuti Fortuna je izjednačila, a zabio je Rouwen Hennings.

Josip Brekalo igrao je od 67. minute za Wolfsburg, koji je svladao Herthu sa 1-0 golom Weghorsta (65). Večeras Schalke dočekuje Borussiju Mönchengladbach.