Denis Doyle / Stringer/Getty
DRAMA U MADRIDU

Barcelona je osvojila naslov Kupa kralja nakon što je u finalu u Madridu nakon produžetaka pobijedila Sevillu sa 3:0
Piše: HinaObjavljeno: 22. svibanj 2016. 22:31

BARCELONA - SEVILLA 2-0 (Jordi Alba 96, Neymar 120)

MADRID Stadion Vicente Calderon.

BARCELONA: Ter Stegen - Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar. Trener: Luis Enrique

SEVILLA: Rico - Ferreira, Carrico, Rami, Escudero - Krychowiak, Iborra - Coke, Banega, Vitolo - Gameiro. Trener: Unai Emery

Nogometaši Barcelone pogocima Jordija Albe i Neymara u produžetku, pobijedili su Sevillu 2-0 u finalu Kupa Španjolske odigranom u nedjelju na madridskom stadionu Vicente Calderon, te su drugu godinu zaredom osvojili domaću dvostruku krunu.

No, ovo je bio jedan od najteže osvojenih trofeja u eri Luisa Enriquea, u utakmici u kojoj je, netipično za Barcelonu, obrana morala odigrati iznimno važnu ulogu.

Naime, Barcelona je od 36. minute ostala s desetoricom igrača na terenu, jer je sudac Carlos Del Cerro pokazao izravan crveni karton Javieru Mascheranu, zbog povlačenja i rušenja Kevina Gameira kad je francuski napadač bio u izglednoj situaciji i mogao krenuti sam prema Barceloninim vratima. Kolateralna žrtva tog događaja ispao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, jer ga je trener Katalonaca Luis Enrique u poluvremenu ostavio u svlačionici kako bi osnažio obrambenu liniju ubacivanjem Jeremyja Mathieua.

Ipak, Sevilla nije uspjela materijalizirati brojčanu prednost, iako je momčad Unaija Emeryja u nekoliko navrata opasno zaprijetila Barceloninim vratima. Trostruki pobjednici Europske lige najbliže su pogotku došli u 51. minuti kad je Ever Banega pogodio vratnicu.

24. travanj 2024 01:01