REUTERS/Albert Gea
5. KOLO PRIMERE

Piše: HinaObjavljeno: 24. rujan 2018. 00:52

U posljednjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Girona su odigrali 2:2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje.

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, no u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet lakom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski branič slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Ricarda Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, no tri minute kasnije izjednačio je Gerard Pique. Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, no Yassine Bounuo je branio sjajno. Ivan Rakitić je ušao u igru u 58. minuti.

SAŽETAK UTAKMICE BARCELONA-GIRONA MOŽETE POGLEDATI OVDJE.

Real Betis i Atheltic Bilbao su odigrali 2:2 nakon što su gosti imali dva gola prednosti poslije 20 minuta igre, ali i igrača manje cijelo drugo poluvrijeme. Bilbao je poveo golovima Inakija Williamsa (7') i Raula Garcije (19'), međutim u posljednjim trenucima prvog dijela Susaeta je dobio crveni karton. Domaćin je u nastavku uspio izjednačiti preko Marca Bartre (51') i Sergia Canalesa (69').

Villarreal i Valencija su odigrali bez golova, a gosti su of 58. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Dani Parejo.

U podnevnoj utakmici 5. kola Primere Sevilla je slavila u Valenciji protiv Levantea s čak 6:2 u najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva. U golijadi na stadionu Ciutat de Valencia istakao se napadač Seville Ben Yedder s tri gola (11, 35, 45), a po jedan su za Andalužane postigli Carico (21'), Andre Silva (49') i Sarrabia (59'), dok su strijelci za Levante bili Marti (12') i Kjaer (90' ag). Sevilla je u ovoj utakmici postigla više golova negoli u prethodna četiri kola, kada su protivničku mrežu pogađali samo četiri puta.

SAŽETAK UTAKMICE LEVANTE-SEVILLA POGLEDAJTE OVDJE.

Na ljestvici vode Barcelona i Real Madrid sa po 13 bodova.

REZULTATI

Barcelona - Girona 2-2 (Messi 19, Pique 63 / Stuani 45, 51)

Betis - Athletic Bilbao 2-2 (Bartra 51, Canales 69 / Williams 7, Garcia 19)

Villarreal - Valencia 0-0

Levante - Sevilla 2-6 (Marti 12, Kjaer 90-ag / Yedder 11, 35, 45, Carico 21, Silva 49, Sarrabia 59)

U subotu:

Real Madrid - Espanyol 1-0 (Asensio 44)

Rayo Vallecano - Alaves 1-5 (Tomas 30 / Navarro 8, Gomez 34, 77, Calleri 56, Burgui 90+5)

Celta Vigo - Valladolid 3-3 (Aspas 5, 54, Max. Gomez 9 / Plano 39, Unal 65, Suarez 90+4)

Eibar - Leganes 1-0 (Kike 52)

Getafe - Atlético Madrid 0-2 (Soria 14ag, Lemar 60)