KOŠARKAŠKI TURNIR

Aco Petrović i Brazil pružili dobar otpor favoritu, Francuze predvodila NBA zvijezda

Victor Wembanyama zabio je 19 poena, uz 8 skokova i 3 blokade. Nicolas Batum također je zabio 19
Piše: SNObjavljeno: 27. srpanj 2024. 19:19

Brazil našeg Ace Petrovića porazom je otvorio košarkaški turnir u Parizu. Na startu skupine B nadjačali su ga Francuzi 78:66. Brazil je odlično otvorio utakmicu, vodio je u 11. minuti 27:17, ali tada su Francuzi pojačali ritam i već na poluvrijeme otišli s prednošću (39:36). U trećoj četvrtini domaćin turnira poveo je s 13 poena prednosti i tu je utakmica praktički bila riješena.

Brazilci su u toj četvrtini zabili tek devet poena, uz pregršt izgubljenih lopti. Doduše, u zadnjoj četvrtini Brazil je došao na -6 (56:62), ali više od toga nije išlo.

Mlada NBA zvijezda Victor Wembanyama zabio je 19 poena, uz 8 skokova, 4 ukradene lopte i 3 blokade. Prekaljeni NBA veteran Nicolas Batum zabio je 19, uz 5 skokova. Leo Meindl zabio je za Brazil 14 poena, kao i Cristiano Felicio, a Huertas Marcelinho se zaustavio na 11, uz za njega samo 4 asistencije, ali i 4 izgubljene lopte.

U istoj toj skupini B Njemačka je kao svjetski prvak očekivano uvjerljivo nadigrala Japan (97:77). Njemačku je s 22 poena i 6 skokova predvodio Franz Wagner, Daniel Theis zabio je 18 uz 7 skokova, a Moritz Wagner 15 poena. Dennis Schroder zabio je 13, uz čak 12 asistencija.

Rui Hachimura predvodio je Japan s 20 poena i 10 skokova.

U skupini A, u 1. kolu Australija je vrlo uvjerljivo (92:80) pobijedila Španjolsku. Španjolci su zaostajali cijelu utakmicu, tek su u trećoj četvrtini imali jedno vodstvo, ali uslijedila je nova serija Australije koja je lako privela meč kraju.

Jock Landale zabio je za Australiju 20 poena uz 9 skokova i 5 asistencija, Patty Mills zabio je 19, a Josh Giddey 17 uz po 8 skokova i asistencija. Kod Španjolske se istakao Santi Aldama zabio 27 poena, pratio ga je Sergio Llull sa 17 poena.

16. rujan 2024 20:59