Aco Petrović

FIBA
VELIKI USPJEH

Aco Petrović izborio Olimpijske igre! Brazilci sjajnom predstavom razbili Latvijce i osigurali plasman u Pariz

Pitanje pobjednika bilo je vrlo izvjesno već na kraju prve četvrtine, koju su Brazilci pobijedili s 34:11
Piše: HinaObjavljeno: 07. srpanj 2024. 20:06

Brazilska muška košarkaška reprezentacija pod vodstvom Aleksandra Petrovića izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Parizu koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovza, Brazil je u finalu kvalifikacijskog turnira u Rigi uvjerljivo nadigrao domaćina Latviju sa 94-69 (34-11, 15-22, 23-13, 22-23).

Bruno Caboclo sa 21 i Leo Meindl sa 20 koševa bili su najbolji kod Brazila, dok je Rihards Lomazs ubacio 15 za Latviju.

Brazil je briljantno otvorio utakmicu, poveo sa 8-0, a zahvaljujući odličnom šutu za tricu taj je prednost do kraja prve četvrtine već narasla na nedostižnih 34-11.

Domaći su se u drugoj četvrtini djelomično vratili, u jednom se trenutku približili i na 14 poena zaostatka, no taj pozitivan trend nisu uspjeli prenijeti i u drugo poluvrijeme. Brazil je u trećoj četvrtini ponovno pobjegao na preko 20 razlike, da bi početkom četvrtog dijela imao i najvećih 28 poena prednosti. Nemoćni domaćini tada su pomalo i izgubili živce te u nekoliko navrata nesportskim udarcima zaustavljali suparnike.

Brazil će na OI u Parizu igrati u skupini B s domaćinom Francuskom, svjetskim prvakom Njemačkom i Japanom.

01. rujan 2024 11:29