Aaron Russell nije uspio odvesti Amerikance u finale

ANTONIN THUILLIER Afp
PREOKRET U POLUFINALU

Amerikanci ispali nakon nove velike drame u Parizu, Poljska ima medalju nakon 48 godina

Odbojkaši Poljske su nakon pet setova pobijedili SAD i izborili finale olimpijskog turnira
Piše: SNObjavljeno: 07. kolovoz 2024. 19:07

Nastavljaju se drame u momčadskim sportovima na Igrama. Sada su je priredili odbojkaši Poljske koji su nakon dva sata i 11 minuta igre pobijedili SAD (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13).

Nakon prva dva izjednačena seta Amerikanci su odigrali briljantan treći set, a nakon što su u četvrtom poveli s tri poena prednosti izgledalo je kao da je pobjednik odlučen, ali Poljaci nisu tako mislili. Vratili su se iz zaostatka u četvrtom setu i osvojili ga, a zatim u petom došli do velikih 14:10.

I tu se događala drama - Amerikanci su spasili tri meč lopte, ali ipak nisu uspjeli četvrtu. Poljska je slavila i osigurala prvu medalju nakon 48 godina. U finalu ovog iznimno zanimljivog turnira će se boriti protiv Italije ili Francuske koji svoju polufinalnu utakmicu igraju od 20 sati.

Najuspješniji odbojkaš Poljske u ovom meču je bio Wilfredo Leon koji je imao 26 poena dok je Norbert Huber dodao 15. Kod Amerikanaca su najbolji bili Mathhew Anderson (24 poena) i Aaron Russel (20 poena).

05. rujan 2024 20:27