ALAIN JOCARD Afp
VELIKO SLAVLJE

Reprezentacija koju su Vatreni razočarali u Katru napokon dočekala medalju, i to u Parizu

U finalu nogometnog turnira se u petak sastaju Francuska i Španjolska
Piše: HinaObjavljeno: 08. kolovoz 2024. 19:10

Nogometaši Maroka osvojili su brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što su u "malom finalu" u Nantesu deklasirali Egipat s čak 6:0 (2:0).

Bronca je marokanskoj reprezentaciji uvjerljivo najveći uspjeh na olimpijskim igrama. Do Pariza su nastupili na OI u Barceloni (1992.), Sydneyju (2000.), Ateni (2004.) i Londonu (2012.) i nikada nisu prošli skupinu.

Napadač Betisa Abde Ezzalzouli doveo je Maroko u vodstvo u 23. minuti, a samo tri minute kasnije Soufiane Rahimi je povećao prednost.

Veznjak Genka Bilal El Khannouss je u 51. minuti zabio za 3:0, da bi Rahimi u 64. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Za napadača Al Aina bio je to već osmi pogodak na turniru i uvjerljivo je najbolji strijelac.

Do kraja susreta za Maroko su zabili i Akram Nakach (73.) i kapetan Achraf Hakimi (87.).

U finalu se u petak sastaju Francuska i Španjolska.

07. rujan 2024 14:25