CHRISTOPHE ARCHAMBAULT Afp
NOGOMET NA OI

Španjolska osigurala četvrtfinale, Argentinci do prve pobjede na Olimpijskim igrama

Nakon šokantnog poraza od Maroka, dvostruki olimpijski pobjednici nisu imali pravo na pogrešku protiv Iraka
Piše: HinaObjavljeno: 27. srpanj 2024. 17:29

Nogometna reprezentacija Španjolske osigurala je plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira nakon što je u 2. kolu C skupine u Bordeaxu pobijedila Dominikansku Republiku sa 3-1 upisavši i drugu pobjedu.

Nakon što je u prvom kolu porazila Uzbekistan sa 2-1, "Furija" je u dvoboju drugog kola slavila sa 3-1 protiv Dominikanske Republike.

Španjolska je povela u 24. minuti golom Fermina Lopeza, no u 38. minuti je izjednačio Angel Montes De Oca.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Edison Azcona isključen pa su Dominikanci ostali s igračem manje.

Španjolska je igrača više iskoristila u 55. minuti kada je Alex Baena zabio za 2-1, da bi Miguel Gutierezz u 70. minuti povećao na 3-1.

U drugom susretu iz ove skupine kasnije se sastaju Uzbekistan i Egipat.

Na ljestvici nakon nepotpunog 2. kola vodi Španjolska sa šest bodova, Egipat i Dominikanska Republika imaju po jedan bod, dok je Uzbekistan na nuli.

Pobjedu je ostvarila i Argentina koja je sa 3-1 u dvoboju B skupine u Lyonu porazila Irak.

Nakon šokantnog poraza od Maroka u susretu prvog kola, dvostruki olimpijski pobjednici (2004, 2008) nisu imali pravo na pogrešku protiv Iraka.

Na koncu su slavili sa 3-1 i ovom pobjedom ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

OLIVIER CHASSIGNOLE Afp

Thiago Almada je doveo Argentinu u vodstvo u 13. minuti, no u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena izjednačio je Ayman Hussein.

U nastavku susreta pobjedu Argentini donijeli su Luciano Gondou (62) i Ignacio Fernandez (85).

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Ukrajina i Maroko.

17. rujan 2024 23:25