Umjesto medalje, ovoga puta razočaranje za Damira Mikeca

TAUSEEF MUSTAFA AFP
NEUGODNO IZNENAĐENJE

Srbi u nevjerici nakon finalnog nastupa Splićanina u dresu Srbije: ‘Totalni šok! Pa što mu se dogodilo?‘

Damir Mikec nije uspio ponoviti uspjeh iz Tokija gdje je stigao do srebrne medalje
Piše: SN, HinaObjavljeno: 28. srpanj 2024. 10:59

Kinez Xie Yu osvojio je u nedjelju zlato u disciplini 10 metara zračnim pištoljem za muškarce na Olimpijskim igrama u Parizu. Italiji su srebro i broncu donijeli Federico Nil Maldini i Paolo Monne.

Stalno među prva tri, Xie je preuzeo vodstvo pet hitaca prije kraja, dok su do tada Talijani vodili. Pobjednik Svjetskog kupa 2024. u ovoj disciplini osvojio je na kraju zlatnu medalju sa samo 0,9 bodova ispred Maldinija.

Damir Mikec, srpski olimpijac koji je rođeni Splićanin, završio je sedmi u konačnom poretku, te tako nije uspio ponoviti uspjeh iz Tokija gdje je stigao do srebrne medalje.

Mikec je rođen u Splitu 1984. godine, otac mu je bio vojno lice tadašnje JNA, inače slovenskog porijekla, a obitelj se devedestih godina preselila u Herceg Novi, a potom u Beograd.

Mediji u Srbiji ostali su neugodno iznenađeni Mirkecovim nastupom, očekivala se medalja, čak i ona najjačeg sjaja.

"Totalni šok! Mikec ostao bez medalje. Završio na pretposljednjem mjestu u finalu! Što mu se dogodilo?", piše Kurir.

"Šokantan kraj za Damira Mikeca! Krenuo po medalju, pa završio na sedmom mjestu", naslov je na Sportalu. "Žestoko podbacio! Mikec bez medalje u Parizu", piše Informer.

13. rujan 2024 15:19