BUNDESLIGA

OLIĆ ZABIO PRVI GOL NAKON POVRATKA Bayern praktički osigurao novi naslov

Hrvatski reprezentativac nije bio strijelac u Bundesligi od 22. studenog prošle godine
Piše: HinaObjavljeno: 25. travanj 2015. 19:32

U Bundesligi je najzanimljivija borba za opstanak , a u 30. kolu najviše je profitirao Hamburger koji je pobijedio Augsburg sa 3-2. Hrvatski napadač Ivica Olić zabio je vodeći gol za HSV u 11. minuti.

Imao je Olić još tri dobre asistencije, ali njegovi suigrači nisu bili precizni. Oliću je to šesti gol ove sezone, ali prvi za HSV otkad je u siječnju stigao iz Wolfsburga . Posljednji put je mrežu zatresao 22. studenog prošle godine. Ivo Iličević igrao je za HSV do 67., a dvije minute ranije mogao se upisati u strijelce, ali je lopta zaustavljena na gol crti. Klub iz Hamburga je prekinuo crni niz od pet uzastopnih poraza i šest utakmica bez postignutog pogotka i konačno pobjegao s dna prvenstvene ljestvice

Nogometaši Bayerna praktično su osigurali 24. naslova prvaka, treći u nizu, četiri kola prije kraja Bundeslige, nakon što su u subotu pobijedili berlinsku Herthu sa 1-0 pogotkom Bastiana Schweinsteigera u 80. minuti.

Teoretski je moguće da Wolfsburg, koji zaostaje 15 bodova i ima utakmicu manje, bodovno dostigne Bayern, ali Bavarci imaju čak 32 pogotka bolju gol-razliku.

Za opstanak se bore i Hannover, Stuttgart i Freiburg. Hannover je izgubio od Hoffenheima sa 1-2, i to zahvaljujući pogotku Svena Schipplocka u 83. minuti.

Stuttgart i Freiburg su odigrali 2-2, s tim da je Stuttgart u 27. minuti vodio 2-0, ali je sve prosuo u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak zabio je Nils Petersen u 85. minuti.

Predzadnji Stuttgart i posljednjeplasirani Paderborn, koji u nedjelju dočekuje Werder, imaju po 27 bodova. Iznad zone ispadanja su Hamburger, koji ima 28 bodova, Hannover je skupio 29, a Freiburg 30 bodova..

Bayer Leverkusen je protiv Koelna odigrao 1-1, a hrvatski stoper Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao posljednjih pola sata.