GRČKA - RUSIJA 1:0

Oproštaj Aršavina i društva: Grčka na krilima veterana Karagounisa presudila Rusiji

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. lipanj 2012. 00:58

Nogomet je ponovno ispisao neočekivanu priču. Grci su igrajući nogomet iz 2004. godine izbacili s Eura Rusiju koja je bila hit prvog tjedna prvenstva.

Junak novog grčkog čuda je kapetan Giorgios Karagounis. Pobrinuo se da se utakmica u kojoj se po broju nastupa (120) izjednačio s Theom Zagorakisom pamti po pogotku kojim je odveo Grčku u četvrtfinale.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Grci su s desne strane izveli dugi aut, a Karagounis je odlučio pokazati zašto je lider na terenu, kao prije osam godina Zagorakis.

Pogreške u obrani

Kapetan reprezentacije bolje je skočio od Ignjaševiča, oteo se Žirkovu, sjurio ravno prema Malafejevu i postigao, kasnije se pokazalo, jedini pogodak na utakmici. Pogodak koji je pogurnuo Grčku prema Olimpu (ili barem u četvrtfinale), a Ruse bacio natrag u Moskvu. Još dugo su brojniji ruski navijači u nevjerici gladali u prazno.

Grci su igrali uglavnom kao kada ih je Otto Rehhagel prije osam godina odveo do naslova europskog prvaka. Nominalno tri ofenzivca, ali svih deset igrača iza lopte pa neka se suparnik snalazi. Rusi nisu znali.

Promašaj Dzagojeva

Čini se da su Advocaatovi nogometaši prerano pomislili da su završili posao u skupini A., a kada su se probudili grčki bedem bio je prejak.

Posljednju priliku imao je Dzagojev. Stijelac tri pogotka u prve dvije utakmice pucao je pored vratiju u 84. minuti.

Imali su još nekoliko prilika, ali najbliži drugom pogotku na utakmici bili su Grci. Tzavelas je u 60. minuti iz slobodnog udarca pogodio spojnicu.

Švedski sudac Eriksson propustio je dosuditi jedanaesterac za Ruse u prvom poluvremenu te za Grke u drugom.

GRČKA - RUSIJA 1:0 (Karagounis 45+2)

Stadion: Nacionalni, Varšava

Sudac: Jonas Eriksson (Švedska), početak: 20.45

Grčka: Sifakis, Maniatis, K. Papadopoulos, Tzavellas, Torossidis, Papastathopoulos, Karagounis (Makos 67), Katsouranis, Samaras, Salpingidis (Ninis 83), Gekas (Holebas 64)

Rusija: Malafejev - Anjukov (Izmailov 81), Ignaševič, A. Berezucki, Žirkov, Širokov, Denisov, Glušakov (Pogrebnjak 72), Dzagojev, Keržakov (Pavljučenko 46), Aršavin

KRAJ UTAKMICE

84.minuta - Aršavin je ubacio s desne strane, Džagojev je pucao glavom, ali je lopta otišla malo pored gola

77.minuta - Denisov je pucao dobro, ali je Sifakis dobro reagirao

70.minuta - Tzavellas je pogodio prečku iz slobodnjaka

70.minuta - Džagojev je dobio žuti karton i propustit će četvrtfinale ukoliko Rusija prođe dalje

61.minuta - Karagounis je dobio žuti karton zbog simulacije te će propustiti četvrtfinale ako Grčka prođe dalje

54.minuta - Pavlčjučenko se našao u prilici, ali je njegov udarac završio pored gola

46.minuta - Ako se zadrže ovi rezultatiu do kraja,onda će Grčka i Rusija proći dalje