DRAMATIČNA ZAVRŠNICA

Ovo kao da smo već negdje vidjeli: Turci u posljednjim sekundima i izborili Euro!

Piše: HinaObjavljeno: 14. listopad 2015. 01:36

Za iznenađenje cijelih kvalifikacija pobrinula se Nizozemska koja je osvojila četvrto mjesto u skupini A i ispala, te tako prvi put nakon 1984. godine neće nastupiti na europskoj smotri. U dramatičnom raspletu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine, Turska je pogotkom Selcuka Inana u posljednjim trenucima utakmice pobijedila Island 1-0 te izborila direktan plasman na Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

Turcima je pomogao i Kazahstan koji je na gostovanju pobijedio Latviju 1-0, te je gurnuo na začelje ljestvice. Inan je posebno rastužio Mađare koji su do minutu prije kraja utakmice u Istanbulu bili putnici na EP, no ovako će morati u dodatne kvalifikacije. Turcima je za plasman na EP, osim domaće pobjede protiv Islanda trebao i trijumf Kazahstana. Kazahstanci su svoj dio posla obavili, no kada je Turska u 78. minuti pri rezultatu 0-0 ostala s igračem manje, činilo kako će Mađari biti najbolja trećeplasirana ekipa. Ipak, Inan je golom u 89. minuti izazuvao euforiju na stadionu u Konyji.

Selcuk Inan Stunning Last Minute Free-Kick Goal... by boulouadane

Rezultati susreta kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016. u Francuskoj:

SKUPINA A

Turska - Island 1-0 (Inan 89)

Nizozemska - Češka 2-3 (Huntelaar 70, Van Persie 83 / Kaderabek 24, Šural 35, Van Persie 66-ag)

Latvija - Kazahstan 0-1 (Kuat 65)