Mika Volkmann / Getty
BUNDESLIGA

Pobjeda Nike Kovača

Piše: HinaObjavljeno: 24. travanj 2016. 21:51

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač, na svom je terenu svladao Mainz 05 sa 2-1 (1-1), te tako zadržao izglede za ostanak u Bundesligi.

Gosti iz Mainza poveli su preko Brosinskog (18), na 1-1 proavnao je Russ (28), a domaći su do pobjedničkog pogotka stigli uz veliku dozu sreće jer se centaršut Ben-Hatire od leđa Bella (84-ag) odbio u mrežu.

Usprkos ovoj pobjedi Eintracht je i dalje u zoni ispadanja, tri kola prije kraja je pretposljednji, 17. sa 30 bodova, jednim manje od 16. Werdera, koji drži mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije. Mainz 05 je ostao šesti sa 45 bodova, koliko ima i sedmi Schalke 04.

U prvom nedjeljnom dvoboju hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je strijelac za Hoffenheim, ali njegova je momčad izgubila na gostovanju kod Borussije u Moenchengladbachu sa 1-3 (0-2). Kramarić, koji je odigrao svih 90 minuta, svojim je četvrtim bundesligaškim golom smanjio zaostatak svoje momčadi na 2-1 u 54. minuti, no domaći su ipak ostvarili važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka zahvaljujući pogocima Toljana (7-ag), Dahouda (45) i Hahna (61).

Borussia Moenchengladbach je sada peta na ljestvici sa 48 bodova, jednim manje od četvrte Herthe koja drži poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je Hoffenheim tri kola prije kraja prvenstva 14. sa 34 boda, četiri više od Eintrachta.

Na vrhu je Bayern sa 81 bodom, sedam više od druge Borussije Dortmund.