I DALJE PUNI MREŽE

Pogodak i asistencija Ivice Olića za trijumf Wolfsburga, Bayern postavio rekord

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. travanj 2013. 19:38

Hrvatski napadač Ivica Olić odigrao je vrlo zapaženu ulogu u 31. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u 3-1 domaćoj pobjedi njegovog Wolfsburga nad Borussijom Mönchengladbach.

U 61. minuti zabio je gol za vodstvo "vukova" 2-1, udarcem ljevicom iskosa s desne strane kaznenog prostora nakon asistencije Diega, kroz noge vrataru Ter Stegenu.

U 75. minuti Olić se odužio asistencijom brazilskom veznjaku, gurnuvši mu sjajno loptu u prostor tijekom jednog kontranapada, a ovaj je predriblao vratara i poslao loptu u mrežu. Hrvatski je napadač zamijenjen u 78. minuti, a bili su mu to deveti gol i četvrta asistencija u sezoni. U posljednjih osam ligaških susreta zabio je sedam golova. Ivan Perišić odgledao je cijeli susret s klupe za Wolfsburgove pričuve.

I preostala četiri dosad odigrana subotnja ogleda 31. kola završila su pobjedama domaćina.

Bayern je na Allianz Areni savladao Freiburg s minimalnih 1-0 golom Xherdana Shaqirija iz 35. minute. Njegov slobodni udarac iskosa s desne strane kaznenog prostora nitko nije dirao, a vratar Oliver Baumann je krivo procijenio let lopte, te je ona završila u mreži.

Bayernov trener Jupp Heynckes napravio je čak deset izmjena u odnosu na sastav koji je zaigrao u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Barcelone, a Mario Mandžukić igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Mario Gomez.

S minimalnih 1-0 slavio je i Bayer u Leverkusenu protiv Werdera golom Stefana Kießlinga u utakmici koju je Mateo Pavlović odgledao s klupe.

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su i Hoffenheim i Augsburg. Hoffenheim je tako s 2-1 pobijedio Nürnberg, a Augsburg s 3-0 Stuttgart.

Augsburg je sve golove zabio u drugom dijelu, a strijelci su bili Sascha Mölders, Marcel De Jong i Dong-Won Ji. Hoffenheim je pak oba svoja gola postigao u prvom dijelu, a mrežu Nürnberga su pogodili Tobias Weis i Sejad Salihović.

Borussia s rezervama bolja od Fortune

U posljednjoj subotnjoj utakmici 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je slavila sa rezervnim sastavom na gostovanju kod Fortune u Düsseldorfu s 2-1.

Trener Borussije Jürgen Klopp odlučio se u ovom susretu na brojne izmjene kako bi sačuvao najbolje igrače za polufinalni uzvrat Lige prvaka protiv Reala sljedećeg tjedna. Tako je u odnosu na posljednji ligaški ogled protiv Mainza napravio čak devet izmjena, što je novi klupski rekord.

No, i sa oslabljenim sastavom žuto-crni su upisali nova tri boda. Mrežu Fortune načeo je u 20. minuti Nuri Sahin eurogolom postignutim ljevicom s 31 metra udaljenosti. Bio mu je to treći gol u sezoni.

Borussia je udvostručila prednost u 70. minuti kada je Jakub Blasczczykowski nakon asistencije Sahina zabio svoj 11. ovosezonski gol. U 88. minuti Fortuna je uspjela tek smanjiti udarcem glavom Adama Bodzeka s ruba peterca, iako su imali prilika i za izjednačenje. No, i deveto uzastopno kolo klub je ostao bez pobjede, te ih čeka grčevita borba za opstanak.

Kažimo i da je u ovom susretu prekinut golgeterski niz poljskog napadača Borussije Roberta Lewandowskog od 11 uzastopnih ligaških kola u kojima je postigao barem jedan gol. Klopp ga je uveo u 69. minuti, a Poljak do kraja nije uspio zatresti mrežu, pa tako rekord Gerda Müllera (zabio u 16 uzastopnih bundesligaških kola na prijelazu iz 1969. u 1970.) više nije ugrožen.

Bayern postavio novi rekord po broju osvojenih bodova

Nogometaši Bayerna novi su samostalni vlasnici rekordnog broja bodova osvojenih u pojedinoj sezoni njemačkog nogometnog prvenstva.

Minimalnom 1-0 pobjedom nad Freiburgom na Allianz Areni u 31. kolu došli su do ukupno 84 boda u sezoni tri kola prije kraja sezone.

Prethodno su rekord zajednički držali Borussia Dortmund (81 bod iz prošle sezone) i Bayern.

Bavarski je sastav u proljetnom dijelu bundesligaške sezone na stopostotnom učinku od 14 pobjeda u isto toliko susreta.

Bundesliga, 31. kolo:

Augsburg - Stuttgart 3-0 (Mölders 61, De Jong 83, Ji 86)

Bayer - Werder 1-0 (Kießling 35)

Bayern - Freiburg 1-0 (Shaqiri 35)

Hoffenheim - Nürnberg 2-1 (Weis 11, Salihović 19 / Simons 58)

Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 3-1 (Arnold 34, Olić 61, Diego 75 / Mlapa 52)

Fortuna Düsseldorf - Borussia Dortmund 1-2 (Bodzek 88 / Sahin 20, Blaszczykowski 70)