cropix
RIJEKA - DINAMO 2-2

Radošević bombom s trideset metara u zadnjoj sekundi spasio Rijeku od poraza

Piše: HinaObjavljeno: 03. travanj 2015. 15:55

U derbiju su 27. kola Prve HNL Rijeka i Dinamo su odigrali 2-2 (1-0), pa je Dinamo zadržao 14 bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Riječani su poveli golom Balaja (29), a Zagrepčani su u nastavku preokrenuli rezultat preko Pjace (47) i Sigalija (82), da bi na konačnih 2-2 izjednačio Radošević (90+4) golom s 25 metara u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

RIJEKA - DINAMO 2-2 (Balaj 30, Radošević 90/ Pjaca 46, Sigali 82)

Sastavi:

Rijeka: Vargić - Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac - Radošević, Bradarić - Jugović, Alex, Sharbini - Balaj

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunović, Taravel - Ademi, Machado - Matel, Pjaca, Fernandes - Henriquez

Kraj utakmice

90. minuta + 4 - GOOOOL!!! Radošević je s 30 metara nakon odbijanca bombastičnim udarcem od vratnice pogodio mrežu za konačnih 2:2!

90. minuta - Vešalić je pucao s tri metra, ali Eduardo hrabrim bacanjem na loptu brani!

83. minuta - Crveni karton (drugi žuti) dobio je Fernandes koji je s klupe išao slaviti gol svojih suigrača.

82. minuta - GOOOOL!!! Sigali je pogodio za vodstvo Dinama nakon smušenosti riječke obrane i gužve u kaznenom prostoru poslije ubačaja Machada.

64. minuta - Gleamo sve manje nogometa, a sve više nervoze na terenu.

52. minuta - Katastrofalna greška suca! Jugović je pao nakon očitog kontakta s Eduardom koji ga je 'odnio' u kaznenom prostoru, ali Strahonja nije pokazao na bijelu točku te time izazavao bijes cijele Kantride. Možda se radi o svojevrsnoj kompenzaciji za sumnjivu situaciju na Fernandesu u prvom poluvremenu.

46. minuta - GOOOOOL!!! Nije se ni krenulo s centra praktički, a Pjaca je na krasno dodavanje Fernandesa izbio sam pred Vragića i smireno zabio u mrežu domaćina.

Prijenos uživo!

Kraj poluvremena: Dinamo je dominirao prvih desetak minuta, imao dvije velike šanse i stao. Rijeka je donekle preuzela incijativu, ali šanse im ni blizu nisu bile opasne po gol Modrih sve dok Taravel nije preuzeo ulogu Uskršnjeg zeca i poklonio Balaju loptu za vodstvo domaćih.

37. minuta - Fernandes pada nakon kontakta s Vragićem u kaznenom prostoru, ali sudac kaže da penala nema, tek korner.

30. minuta - GOOOOL!!!! Rijeka vodi pogotkom Balaja nakon katastrofalne pogreške Taravela! Jugović je ubacio s desne strane, lopta je prošla pokraj Eduarda i doslovno kroz Taravela do Balaja koji zabija gol, ni kriv ni dužan, ali sigurno sretan zbog pogotka.

28. minuta - Na terenu igre nema, ali na tribinama je zato prava fešta - pjeva se, navija i pali malo uranjeni uskršnji krijes, na nogometnim stadionima poznat i kao baklja.

23. minuta - Tomečak je prošao po desnoj strani i zatim poslao prizmeni 'centaršut' puževom brzinom u ruke Eduarda. Dojma smo da će trebati malo više da se ugroze vrata Dinama.

15. minuta - Prilično rano se umrtvila utakmica, iako riječki nogometaši trude kapitalizirati naizgled veći posjed lopte.

7. minuta - Eto, dok mi pričamo o trbinama i blagdanima, Pjaca je lijepo primio loptu i produžio za Fernandesa koji ulazi s desne strane u kazneni prostor i puca, ali Vargić brani.

6. minuta - Stadion na Kantridi je ugodno popunjen (oko 6000 gledatelja), ali nipošto pun. Ipak je blagdan, Velika subota...

3. minuta - Na samom početku utakmice Dinamo je propustio veliku šansu. Henriquez je pucao s 14 metara malo pokraj vratnice Vargića.

Utakmica počinje minutom šutnje za preminulog Zdravka Ćiru Kovačića, legendarnog hrvatskog vaterpolista.

REZULTATI 27. KOLA PRVE HNL

Četvrtak:

Slaven Belupo - Osijek 2-1 (Mihaljević 17, Crepulja 89 / Peev 14)

Petak:

Istra 1961 - Zagreb 2-1 (Radonjić 72, 74-11m / Stepčić 7)

Lokomotiva - Zadar 1-5 (Kolar 42 / Gabrić 18, Bartolec 58-ag, Krstanović 65-11m, 70, 75-11m)