Cropix
ZABIJAO TKO JE STIGAO

Raspucana Lokomotiva na najbolji mogući način najavila okršaj s PAOK-om

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 20. srpanj 2015. 23:53

Lokomotiva posljednja na ljestvici, Istra 1961 u lovu na bod koji joj donosi vrh… Dobro, uvod je možda malo predramatičan s obzirom da su Zagrepčani i Puljani odigrali tek jedno kolo, a ni njihov dvoboj ni sa kakvom dramom nije imao veze. Jedino s nogometnom poezijom. U Ulici pjesnika pera se uhvatio najtalentiraniji iz škole pisanja Ante Čačića. Damir Šovšić zabio je dva gola i asistirao u sjajnoj 6:1 pobjedi Lokomotive protiv Istre i ubrizgao novu dozu optimizma svojoj momčadi uoči preksutrašnjeg uzvrata s PAOK-om u Solunu.

Utakmica je praktički tek počela kad je stigao telefonski poziv kolege:

- Zapamti ovaj dan. Ovo je najljepša i ostat će najljepša akcija u HNL-u ove sezone!

Tko zna što nas čeka do svibnja 2016. godine, ali uistinu se rijetko viđa ono što smo imali priliku vidjeti na otvaranju utakmice u Kranjčevićevoj. Damir Šovšić je uzeo loptu na 25 metara, lažnjakom petom izbacio dvojicu čuvara i petom sam sebe izbacio u nezaustavljivu kontru. Povukao je loptu skoro 50 metara i proigrao Petra Mišića, koji je mogao pucati, ali je nesebično vratio Šovšiću, neumoljivom strijelcu za vodstvo Lokomotive.

Lokosi su slavili, a Puljani brzo izveli s centra. Sudac Marko Matoc je prekinuo njihovu akciju, nešto poručio ljutitoj klupi gostiju s koje je odmah stigao odgovor glavnog i odgovornog, Igora Pamića:

- Ma ti ne znaš pravila…

Milan Đurić je u 14. odlično odapeo sa skoro 30 metara, lopta je nekog pogodila i odsjela u gredi, a dvije minute potom desetak navijača gostiju krenulo je s pjesmom podrške Puljanima. Nije dugo trajalo, Šovšić im je ''ubio'' motiv. Čudesno proigravanje kapetana Šovšića za Jana Doležala, Ivan Brkić je istrčao, pogriješio... I onda nesmotreni start Marina Matoša na Marku Kolaru i nova šansa za Šovšića. Nije lucidni Bosanac opet probao ''panenkom'', sigurni udarac u kut bio je dovoljan za kapitulaciju Brkića. Matoc je nakon gola poslao igrače da se malo osvježe, Puljanima je dobro došlo, bez obzira što su već iskusili doživljaj hladnog tuša.

Nisu se Puljani predali nakon 0:3, prijetili su, napadački nisu bili tako loši, no nakon samo 23 odigrane minute dvoboj je rezultatski bio riješen. Znao je to i Čačić, ali nije sjeo na klupu i zakunjao po laganom povjetarcu u još jednoj vrućoj zagrebačkoj ljetnoj noći. Posve suprotno, stao je na rub svog prostora i vikao na svoje igrače koji su nakon visokog vodstva ugasili motore. Već dugo Čačića nismo vidjeli u tako agresivnom raspoloženju. Imalo je smisla, u 45. minuti Plavo-bijeli zabili su i četvrti. Kolarova vrhunska dijagonala i njegov pogodak nakon akcije u kojoj su vrlo važne karike bili i Luka Begonja te asistent Doležal.

Težak nokaut Pamićeve momčadi već u prvoj od dvije runde pa je odmah na početku nastavka trener napravio dvije izmjene. Nije pomoglo, ništa ne bi pomoglo protiv tako raspoloženog Šovšića. U početnih šest minuta drugog dijela tri opasne situacije za domaćina, dvije je zakuhao Šovšić. Petar Franjić je na drugoj strani uspio smanjiti zaostatak nakon ubacivanja Marcela Heistera i gol protiv svog bivšeg kluba nije htio proslaviti. Šovšić se u to vrijeme malo šetao travnjakom pa onda odigrao ključnu loptu u akciji za peti gol, otpadak Bručića nakon grede Mirka Marića. Šovšić je u 73. minuti izašao s travnjaka uz glasni pljesak, bio je to znak da utakmica lagano završava, no da ne bude tako pobrinuo još jedan strijelac Ivan Fiolić, koji je, uostalom, i zamijenio Šovšića.

Lokomotiva - Istra 1961 6-1

Strijelci: 1-0 Šovšić (6), 2-0 Doležal (21), 3-0 Šovšić (24-11m), 4-0 Kolar (45), 4-1 Franjić (58), 5-1 Bručić (66), 6-1 Fiolić (89)

REZULTATI:

Lokomotiva - Istra 1961 6-1 (Šovšić 6, 24-11m, Doležal 21, Kolar 45, Bručić 66, Fiolić 89 / Franjić 58)

U nedjelju:

Hajduk - Split 0-0

Rijeka - Slaven Belupo 3-3 (Bezjak 45+1, 82, Balaj 68 / Ejupi 8, 48-11m, Križan 88)

Osijek - Dinamo 1-1 (Radotić 11 / Soudani 15)