SUDAR NA GERLANDU

Real i Lyon remizirali, pogledajte majstorski pogodak Clementa Greniera!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. srpanj 2013. 01:41

Nogometaši Lyona i madridskog Reala remizirali su 2-2 u prijateljskom ogledu odigranom na Gerlandu. Lyon je imao sigurnu pobjedu u rukama, ali je primio dva pogotka u posljednjih dvanaest minuta...

Lyon je bio bolja momčad tijekom prvog dijela, pa je to i materijalizirao fantastičnim pogotkom Clementa Greniera u 20. minuti. Promjene potom nije bilo sve do 62. minute kada je argentinski napadač Lisandro Lopez povećao na 2-0 za domaćina.

Tada su već Cristiano Ronaldo, Özil i još neki nominalno najjači igrači Reala bili na klupi, pa se očekivalo da će Madriđani i upisati poraz u Francuskoj. No, prvo je 20-godišnji Alvaro Morata smanjio na 2-1, a potom je u 85. minuti brazilski 21-godišnjak Casemiro pogodio za konačnih 2-2.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić je u igru ušao na startu drugog poluvremena, te je pridonio boljoj igri gostiju u nastavku.

Gomez zabio dva na premijeri, Lovrenu 90 minuta protiv Schalkea

Sjajni njemački nogometaš Mario Gomez u srijedu je debitirao u dresu svog novog kluba Fiorentine, te je postigao dva pogotka u uvjerljivoj 7-1 pobjedi protiv niželigaša Cremonesea...

Već je u 2. minuti Gomez postigao prv pogodak na ogledu, dok je pred kraj prvog dijela, u 42. minuti, zabio za 4-0. Spomenimo i da je dva pogotka postigao oporavljeni Giuseppe Rossi, inače talijanski reprezentativac.

Recimo da je hrvatski obrambeni igrač Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za svoj novi klub Southampton. Schalke je svladao popularne "svece" s 2-0, a oba su pogotka postignuta u drugom dijelu (Huntelaar u 58. i Matip u 69. minuti).

Prijateljske utakmice:

Fiorentina - Cremonese 7-1 (Gomez 3, 42, Ljajić 34, Hegazy 36, Rossi 49-11m, 74, Jakovenko 70 / Brighenti 71)

Lazio - Spezia 3-0 (Ederson 40, Rozzi 54, 79)

Schalke - Southampton 2-0 (Huntelaar 58, Matip 69)

22. rujan 2024 07:34