CROPIX
1. HNL

Rijeka pregazila Zagreb

Piše: Marijan ProjićObjavljeno: 04. listopad 2015. 23:04

U zadnjem dvoboju 12. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Zagreba s 4-1 (1-0), a domaćini su čak tri gola postigli s igračem manje.

Riječani su goste uhvatili na spavanju. Domaća momčad gol je zabila doslovno u drugom prelasku na polovicu Zagreba. Brza akcija po lijevoj strani okončana je ubačajem Jugovića kojeg prihvaća Mosies i Brazilac u 3. minuti s par metara trese mrežu nemoćnog Livakovića.

Nakon ranog pogotka Rijeka je vladala terenom, dugo plela mrežu oko suparničkog gola, ali bez prave završnice. U posljednjih 15. minuta prvog dijela odnos snaga na terenu se promijenio. Gosti sve češće guraju Riječane u krilo Vargiću, a u 38. gosti imaju najbolju prigodu, ali udarac Bobana Vargić brani.

Nastavak je donio novi val napada domaćih, ali nakon puno muke i jalovih pokušaja, kada su ostali s igračem manje (Bradarić u 75. drugi žuti) Riječki napada napokon je proradio. Zagreb je uništo Tomasov prodorima po lijevoj strani i odličnim asistencijama za Roshija, Radoševića i na koncu za Balaja. U samoj završnici počasni pogodak za goste postiže Boban.