CONCACAF

SAD-u naslov pobjednika

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. srpanj 2013. 11:53

Nogometaši Sjedinjenih Američkih Država pobjednici su 12. izdanja CONCACAF Gold Cupa, prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike i Kariba. SAD je u Chicagu s minimalnih 1-0 svladao Panamu...

U ne toliko lijepoj utakmici za oko, bez pravih prigoda, SAD je slavio pogotkom Breka Shea, kojem je to bio drugi pogodak u reprezentativnom dresu. Shea je zabio u 69. minuti utakmice, samo minutu nakon što je ušao u igru s klupe za pričuvne igrače.

Ukupno je to peti naslov za SAD, a jedina uspješnija reprezentacija po broju istih je Meksiko (6).

Spomenimo da je SAD u finalu bio oslabljen za izbornika, ujedno legendarnog bivšeg igrača Jürgena Klinsmanna, koji je zaradio suspenziju zbog neprimjerenog ponašanja u polufinalnom susretu.