FUTSAL

Split Tommy uzeo Kup

Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 25. travanj 2016. 11:35

Split Tommy pobjednik je Hrvatskog malonogometnog kupa. Zasluženo! Splićani su osvojili prijelazni pehar HNS-a (uručio im ga je tehnički direktor Romeo Jozak), pehar u trajno vlasništvo (iz ruku savjetnika Zorisalva Srebrića) te zlatne medalje (podijelio im je Boris Durlen, predsjednik Komisije za mali nogomet).

Nažalost, svega dvjestotinjak ljudi pristiglo je u dvoranu Sutinska vrela kako bi uživo nazočilo malonogometnom spektaklu, finala Hrvatskoga kupa. A momčadi Nacionala i Splita i ovom su prigodom ljubiteljima futsala pružile mnogo gušta.

Nakon početnog opipavanja pulsa suparnika, Splićani su iskoristili trenutak dekoncentracije u redovima Zagrepčana. Kontru Tommyja povukao je Suton, a munjevitu akciju na nepostavljenu obranu, dovršio Bajrušović. Minutu kasnije već je bilo – 2:0. Ovoga puta Sutonu nije trebao nitko. Sam je završio akciju.

Kada je Jelovčić propustio početkom osme minute povećati prednost Splićana, trener Nacionala Robert Grdović pozvao je minutu odmora, shvativši kako je ''vrag odnio šalu''. No, niti trenerovi savjeti nisu konsolidirali igru Nacionala. Ponovno je u 9. minuti Suton započeo akciju, koju je pogotkom u rašlje dovršio Perišić.

I kada se činilo da je prvak – na aparatima, umjetno disanje Nacionalu dao je kapetan Tihomir Novak, golom u 10. minuti. Šutirao je s desetak metara i lopta je kroz mnoštvo nogu pronašla put do mreže. Vratar Splita Jukić prekasno je uočio loptu.

Nakon trominutne kanonade, momčad Splita je posustala. Dramatične scene uglavnom su se odigravale pred splitskim vratima. No, agresivna obrana i ponešto sreće sačuvali su Jukićevu mrežu netaknutom. A onda, iz jedne precizno i efektno odigrane kontre, Grcić je splitsku prednost povećao.

Nakon gola Nacionala u 22. minuti nabujale su tenzije, Osredkar i Grcić nisu uspjeli obuzdati nervozu. Unijeli su se jedan drugomu u lice, pale su i teške riječi. Sve je međutim završilo podjelom žutih kartona (obojici) i stiskom ruke.

U završnici je Nacional očekivano zaigrao bez vratara, ali osim vratnica ili greda, Zagrepčani nisu pogodili ništa (statistički) vrednije. Split se muški obranio i fešta u Sutinskim vrelima mogla je početi...

Split Tommy – Nacional 4:2 (4:1)

Split Tommy: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Marin Stojkić, Franco Jelovčić, Stjepan Perišić, Duje Bajrušović, Genario Genicio Peixoto, trener: Mladen Perica-Štrla.

Nacional: Ivan Pavlić, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Dominik Antonio Viher, Marko Jularić, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Josip Vuzem, Igor Osredkar, Žarko Luketin, trener: Robert Grdović.

02. svibanj 2024 13:35