HRVATSKA - NJEMAČKA 28:23

Alilović i Štrlek slomili Njemačku, Hrvatska izborila kvalifikacije za OI u Riju

Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 30. siječanj 2015. 11:37

Zadnji dio SP-a u Dohi u potpunosti liči na izdanja Svjetskih prvenstava 2007. u Njemačkoj i 2011. u Švedskoj kada su naši rukometaši također igrali u razigravanju za peto mjesto.

U Njemačkoj su u četvrtfinalu izgubili od Francuske, zatim su u dvije utakmice razigravanja dobili Španjolce i Ruse za niz od devet pobjeda i samo jedan poraz, uz nikad bolju i neponovljivu igru i peto mjesto u konačnici. Uz drugačiji sustav igre s dva kruga natjecanja naši su u Švedskoj također završili kao peti nakon što su u razigravanju pobijedili Island. Bio je to prvi turnir u Golužinom izborničkom “mandatu”.

U Dohi će se to vjerojatno ponoviti jer su naši rukometaši u utakmici protiv Njemačke pobijedili 28-23 te će u subotu igrati za peto mjesto.

Nažalost, činjenica sa su navikli igrati u polufinalima i razigravanju za odličja, a ne u ovakvim utješnim, usporila je naše igrače, vidljivo je bilo da ne “gore” istim žarom kao u velikim i važnim utakmicama. Naravno, ni Nijemci iz istog razloga nisu baš željeli poginuti na terenu te se obostrano igralo ležerno. Reakcije s naše klupe, koja je skakala nakon svakog pogotka, pokazale su da je Goluži i njegovim igračima zaista stalo do pobjede i ulaska u razigravanje za peto, a ne sedmo mjesto. Bez obzira na to, čak i poraženi imat će zaista realne izglede na plasman na OI tako da to ipak nije bila utakmica najozbiljnijeg karaktera. Naši su puno bolje otvorili utakmicu, nakon početnog zastoja prešli su u vodstvo, koje je do pred kraj prvog dijela povećano na tri razlike. Zlatko Horvat je imao priliku iz sedmerca dići na četiri, no Heinevetter mu je skinuo udarac. Obrana je s druge strane funkcionirala korektno, Nijemci su teško dolazili da Alilovića, koji je bio solidan, no, s krila nikako nije mogao upisati obranu što mu je stalna boljka.

Na odmor se otišlo s dva razlike, Nijemci su to vrlo brzo u nastavku stigli, no zatim su Golužini igrači opet stekli tri prednosti (16-13) da bi u zadnju četvrtinu ušli s pet razlike (21-16). Dakako, rutinski su održali prednost do kraja, ipak je lijepo pobjedama zaključiti prvenstvo.

U svoj toj tuzi, osobno zadovoljstvo gore potpisanog je dobijena oklada protiv proslavljenog njemačkog reprezentativca Stefana Kretzschmara, koji je ovom pobjedom Hrvatske bio dužan u svojoj sobi organizirati mali tulum. Dakako, na njemu je bilo nabaviti pivo i žesticu, koji su u Kataru prilično skupi, čak i za njegov džep.

No, bio je to samo Kretzshmarov revanš za tulum koji je već održan u sobi gore potpisanog...

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 2, Horvat 1, Duvnjak 3, Čupić 5 (2), Bičanić, Gojun, Štrlek 8, Kopljar 3, Musa, Brozović, Stepančić 1, Karačić 1, Ninčević, Slišković 4.

NJEMAČKA: Lichtlein, Heinevetter; Kraus 1, Gensheimer 7 (3), Mueller, Strobel, Kneer, Weinhold, Sellin 3, Boehm, Groetzki 1, Wiencek 2, Pekeler 1, Schoengarth 6, Musche 1, Drux 1, Schmidt.

SEDMERCI: Hrvatska 2-3, Njemačka 3-3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Njemačka 4 minute

KRAJ UTAKMICE

59. minuta - Pekeler zabija s crte za Njemačku

59. minuta - Štrlek se zabio u sredinu i od poda poslao loptu u mrežu za visokih +5

58. minuta - Muche s krila postiže pogodak za Njemačku

57. minuta - Čupić zabija iz sedmerca

55. minuta - Gensheimer zabija iz sedmerca za Njemačku

54. minuta - Muche zabija a Njemačku, a Štrlek odmah u idućem napadu za Hrvatsku

53. minuta - Slišković zabija za Hrvatsku

53. minuta - Njemačka je s igračem manje, ali Kraus zabija novi pogodak

52.minuta - Štrlek zabija s krila i ponovno diže na +5

51. minuta - Schöngarth zabija za Njemačku s krila

48. minuta - Vori postiže pogodak s crte

46. minuta - Novi pogodak za Njemačku. Schöngarth je strijelac

46. minuta - Nova kontra Hrvatske, a Duvnjak zabija novi pogodak

44. minuta - Atraktivan pogodak Zlatka Horvata s krila za +4 Hrvatske

44. minuta - Novi pogodak Gensheimera iz sedmerca

42. minuta - Schöngarth zabija za Njemačku

41. minuta - Čupić zabija sa sedam metara

40. minuta - Nova kontra, ponovno Štrlek i ponovno pogodak za najveću prednost Hrvatske na utakmici

39. minuta - Duvnjak se diže, leti, i zabija za novih +3 Hrvatske

37. minuta - Schöngarth zabija za Njemačku

36. minuta - Kopljar se diže na devet metara i diže na +2, a odmah u idućem napadu zabija i Štrlek

35. minuta - Karačić je odlično podvalio loptu za Vorija koji zabija za Hrvatsku

34. minuta - Sellin zabija nakon brze kontre Nijemaca

33. minuta - Gensheimer zabija sa sedam metara

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minuta - Schöngarth zabija za Njemačku

30. minuta - Duvnjak se diže na 9 metara i zabija novi pogodak za Hrvatsku

29. minuta - Novi pogodak Sellina s krila za Njemačku

28. minuta - Čupić zabija iz sedmerca za +3

27. minuta - Sellin zabija s krila za Njemačku

24. minuta - Štrlek zabija svoj treći pogodak i diže na +3

22. minuta - Naši krenuli u kontru, ali je Gensheimer pokupio loptu, dodao za Wienceka koji zabija s crte

21. minuta - Gojun preko cijelog ternea za Čupića koji podiže prednost na +3

20. minuta - Slišković zabija pogodak i pritom uspijeva iznuditi dvije minute isključenja za Pekelera

19. minuta - Nijemci sretno nakon nekoliko odbijanje uzimaju loptu i postižu pogodak preko Gensheimera

17. minuta - Stepančić se diže na 9 i zabija za +2

16. minuta - Ponovno je strijelac Kopljar, ovog puta za vodstvo

14. minuta - Kopljar zabija za izjednačenje

13. minuta - Slišković se digao na devet metara i topovskim udarcem smanjio na -1

10. minuta - Strobel zabija za Njemačku

9. minuta - Wiencek zabija za Njemački, ali Hrvatska s dva brza pogotka dolazi na -1

8.minuta - Gensheimer zabija novi pogodak za Njemačku

6. minuta - Čupić zabija nakon neiskorištenog napada Nijemaca

5. minuta -Gensheimer diže na +2 Njemačke, hrvatski napad ponovno nije na razini

4.minuta - Grotzky zabija s desnog krila za novo vodstvo Njemačke

3. minuta - Štrlek zabija s krila za izjednačenje

2.minuta - Schöngarth dovodi Njemačku u vodstvo

22. rujan 2024 21:27