Fran Bonifačić
 BORIS KOVACEV/CROPIX Cropix
NOVI DRŽAVNI REKORDER

Bonifačić srušio 38 godina star rekord Joška Vlašića! U tri od deset disciplina postavio osobne rekorde

Posljednjeg dana Europskog prvenstva za mlađe seniore nastupilo je dvoje naših predstavnika
Piše: Hrvatski atletski savezObjavljeno: 11. srpanj 2021. 20:16

Klara Barnjak nastupila je u finalu skoku u dalj i Fran Bonifačić drugog dana desetoboja.

Nakon dva dana natjecanja u 10 disciplina Fran Bonifačić završio je kao 6. u desetoboju od 19 natjecatelja s novim apsolutnim i mlađeseniorskim rekordom Hrvatske 7760 bodova. Ovime je Fran srušio za 101 bod 38 godina i 17 dana stari rekord Joška Vlašića iz Izmira 1983. godine, a svoj je najbolji rezultat popravio za 354 boda.

Fran je od 10 disciplina u tri od njih postavio i svoje osobne rekorde, u subotu u bacanju kugle (14,06 m) i na 400 m (52,07), a u nedjelju u skoku s motkom (4,80 m). Zlato u desetoboju osvojio je Nijemac Andreas Bechmann s 8142 boda.
U finalu skoka u dalj Klara Barnjak osvojila je osmo mjesto sa skokom od 6,27 m. Pobijedila je Mađarica Petra Farkas sa 6,73 m.

Hrvatska atletika tako završava ovo natjecanje bez osvojene medalje te ostaje na 9 dosada osvojenih medalja (4 zlata, 2 srebra i 3 bronce). U Tallinnu smo imali četiri finala, a najbolje plasirana naša predstavnica je Marija Tolj na 5. mjestu bacanja diska. (has)

03. svibanj 2024 10:08