LIN SHANCHUAN/XINHUA NEWS/PROFIMEDIA Lin Shanchuan/xinhua News/profimedia
DIJAMANTNA LIGA

Coleman šokirao svjetskog prvaka i slavio u utrci na 100 metara u Eugeneu

Izjednačio je najbolju svjetsku izvedbu koju su već ranije postigli Hughes i Lyles te on sam u Kini
Piše: HinaObjavljeno: 16. rujan 2023. 23:06

Amerikanac Christian Coleman, svjetski prvak iz 2019., pobijedio je aktualnog svjetskog prvaka na 100 metara Noaha Lylesa u finalu atletske Dijamantne lige u američkom Eugeneu.

Zahvaljujući izvrsnoj prvoj polovici utrke, Coleman je uspio prijeći liniju za 9.83 sekundi, čime je izjednačio najbolju svjetsku izvedbu godine koju je već postigao Britanac Zharnel Hughes u New Yorku u lipnju, Noah Lyles na SP-u u Budimpešti u kolovozu i on sam u Xiamenu, Kina, prije dva tjedna.

Ostavši iza polovice utrke, Lyles se vratio na kraju i zauzeo drugo mjesto za 9.85 sekundi, ispred Kenijca Ferdinanda Omanyale, trećeg s 9.86.

Lyles (26) postao je novi prvak svjetskog sprinta zahvaljujući sjajnom hat-tricku na 100/200/4x100 metara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti prošli mjesec. Coleman je razočarao petim mjestom na 100 m, prije nego što je osvojio naslov u štafeti 4x100 m.

30. travanj 2024 13:45