Hrvatski predstavnici na EP-u u Torinu

HAS
EP U KROSU

Hrvatski predstavnici pri dnu poretka, Ingebrigtsenu još jedno veliko zlato u godini za pamćenje

Hrvatska je prvi put u povijesti ovog natjecanja imala mješovitu seniorsku štafetu (4x1500 m) koja je završila na 13. mjestu među 14 ekipa
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 11. prosinac 2022. 15:18

Hrvatski predstavnici završili su pri dnu poretka na Europskom prvenstvu u krosu koje je u nedjelju održano u Torinu.

Hrvatska je prvi put u povijesti ovog natjecanja imala mješovitu seniorsku štafetu (4x1500 m) koja je završila na 13. mjestu među 14 ekipa u vremenu 19:04. Za našu su reprezentaciju trčali Dino Bošnjak (4:00), Tea Faber (5:22), Marino Bloudek (4:23) i Bojana Bjeljac (5:20). Pobjedu je odnijela talijanska štafeta s rezultatom 17:23.

U utrci juniora na 6000 metara imali smo trojicu predstavnika - Nino Jambrešić je na cilj stigao 83. u vremenu 19:54, Noa Tončinić je bio 91. s 20:55, a Marian Bakšić 95. s 21:15. Ovim plasmanima zauzeli su 19. mjesto u ekipnom poretku. U utrci juniorki na 4000 metara Lorena Bartaković je završila na 82. mjestu s rezultatom 15:48.

Naslove u seniorskoj konkurenciji obranili su norveški atletičari Jakob Ingebrigtsen (22) i Karoline Grøvdal (32). Ingebrigtsen je ovime zaključio fantastičnu godinu u kojoj je postao svjetski prvak na 5000 m i osvojio srebro na 1500 m, obranio europske naslove u obje te discipline, te srušio svjetski dvoranski rekord na 1500 m. Za Grøvdal je pak, ovo sedma seniorska medalja na europskim prvenstvima u krosu.

07. svibanj 2024 05:58